Česká hra Factorio prodala za šest let přes tři miliony kopií

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Je to přesně šest let, co světlo světa spatřila česká hra Factorio od vývojářského studia Wube Software. Po velmi úspěšné kampani na Indiegogo v roce 2013 jsme se předběžného přístupu dočkali o tři roky později, konkrétně 25. února 2016. Plná verze Factoria posléze vyšla 14. srpna 2020.

V novém příspěvku na oficiálním blogu studia Wube Software se vývojáři rozpovídali o svých úspěších, kterých za těch dlouhých šest let vývoje dosáhli. Tím největším jsou samotné prodeje, které do dnešního ne přesáhly metu tří milionů, konkrétně 3,1 milionů prodaných kopií. Tento úspěch je podle slov studia o to větší, jelikož hra nikdy nebyla součástí žádného výhodného balíčku a ani se nikdy neúčastnila samotného výprodeje. Není se ovšem čemu divit. Factorio si od fanoušků odnáší extrémně kladné ohlasy, což dokazuje více než 109 000 uživatelských recenzí s hodnocením 98 %.

Podpora konzole Steam Deck

Factorio je dalším českým titulem, který funguje s novou kapesní herní konzolí Steam Deck, podobně jako například hry od SCS Software. Titul si po technické stránce vede dobře a na střední nastavení vydržela baterie úctyhodných 5 hodin a 45 minut na jedno nabití. Hra také drží stabilní snímkovací frekvenci okolo 60FPS.

Bohužel, všechno růžové není a Factorio má po stránce ovládání na Steam Decku nemalé problémy. Hra byla primárně vyvíjena pro hraní na myši s klávesnicí a na monitoru o minimálním rozlišením 1920 x 1080. Pokud si tedy budou chtít hráči zahrát titul na Steam Decku, bude nutné vytvořit vlastní konfiguraci a pokusit se namapovat tlačítka Steam Decku na interakce právě pro zmíněnou myš a klávesnici.

Druhou variantou je počkat na oficiální podporu gamepadů, se kterou nyní studio experimentuje. Oficiální podpora ovladače by měla zároveň zajistit i bezproblémovou funkci na konzoli Steam Deck.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn