Factorio náhled

Rozšíření Factorio slibuje obrovský obsah

6. 2. 2022
Zdroj náhledu: factorio.com

Česká strategická hra Factorio vyšla už v roce 2020 a naposledy jsme slyšeli o vývoji jejího rozšíření v loňském roce. Letos nám studio Wube Software konečně přináší další nové informace. A vypadá to slibně. V posledním Friday Facts (#367), který byl zveřejněn po celkem dlouhé odmlce, vývojáři zmiňují, že rozšíření ještě není hotové a stále je na něm hodně práce. Jejich cílem je velikost rozšíření srovnatelná obsahem se základní hrou. Z toho důvodu by pak měla být stejná i cena.

Ve článku je přímo zmíněno, že stanovení pevné ceny (a spolu s tím i předpokládané velikosti obsahu) motivuje vývojáře udělat dost, ale zároveň nepřestřelit tak, aby by na hře strávili dalších devět let.

Nicméně rozšíření pro Factorio ještě hotové není, takže původní odhad, že práce na rozšíření zabere víc než rok, se potvrdil. Wube zatím nechce zmiňovat detaily, jako třeba název, prezentuje však krok po kroku postup na vývoji rozšíření a plán vydání. Bohužel ale nepadlo žádné konkrétní datum. Další novinky ohledně Factoria můžete sledovat přímo na stránkách hry, třeba se tam brzy dozvíme něco nového.

Zdroj: pcgamer.com, factorio.com


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.