ETS2 - tahač s osobním autem

Hry od SCS Software si můžeme zahrát na přenosné konzoli Steam Deck

25. 2. 2022
Zdroj náhledu: SCS Software

Euro Truck Simulator 2 (ETS2) a American Truck Simulator (ATS) plně podporují novou přenosnou herní konzoli Steam Deck. Znamená to první krok k oficiální podpoře konzolí?

Zdroj: SCS Software

Vývojáři ze studia SCS Software podle vyjádření udělali vše pro to, aby byl zážitek na této konzoli co nejlepší. S tím jde ruku v ruce i několik vylepšení nejen pro samotnou konzoli Steam Deck, ale i pro hraní na gamepadu. Hry jsou v první řadě připraveny na podporu dotykové obrazovky, především jejich hlavní menu. Dále přibyla určitá forma cross-playe mezi Steam Deckem a klasickým stolním počítačem v režimu Convoy.

V případě vylepšení podpory gamepadu se hráči mohou těšit i na novou funkci pro lepší mapování samotného ovladače, aby virtuální řidiči měli vždy jasno, co které tlačítko dělá, a mohli si ovládání případně lépe přizpůsobit. Vývojáři rovněž doufají, že v budoucnu budou moci podporu ještě dále rozšiřovat. Znamená to snad další náznak budoucího příchodu ETS2 a ATS na další konzole?

Více informací o podpoře konzole Steam Deck a gamepadů naleznete na oficiálních stránkách studia.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.