Chernobylite intro

Chernobylite - co přinese budoucnost?

28. 9. 2021
Zdroj náhledu: The Farm 51

Hra Chernobylite, o které jste si mohli více přečíst v naší recenzi, se stala již od svého vydání velmi úspěšnou a populární hrou. Alternativní výprava do Černobylu v úžasné fotorealistické grafice se stala v rámci čekání na hru S.T.A.L.K.E.R. 2 jakýmsi dalším dobrodružstvím v Zóně. 

Chernobylite je survival hororové RPG v tradici hry Stalker, které se odehrává ve vyloučené zóně Černobylu. Nejnovější vývojářský deníček, který PC Gameru exkluzivně poskytly společnosti The Farm 51 a All In! Games, se zaměřuje na přežití. 

Jak vysvětluje režisér hry Artur Focjik, prozkoumávání Zóny je plné nebezpečí, jako je radiace, nemesis, která vás pronásleduje po celou dobu příběhu, a nadpřirozené události spojené se záhadnou látkou zvanou Chernobylite, která se objevuje v okolí fiktivní verze Černobylu ve hře. To ale podle Focjika nestačí, a proto přicházejí na řadu prvky přežití.

Hra má po svém oficiálním vydání na Steamu aktuální hodnocení krásných 88 %, což spadá do kategorie „Velmi kladné“. Tohoto úspěchu si musí cenit a mít z něj radost především vývojáři, právě proto byla zveřejněna i roadmapa s plány do budoucna.

Zdroj: The Farm 51

Chernobylite - co čekat do budoucna?

Jak můžete vidět, vývojáři si pro připravili celou řadu zajímavých projektů a prvků do hry. Nechybí tak samozřejmě nové vedlejší mise, nové druhy nepřátel, nové části mapy nebo i nové zbraně.  Na mapě jsou jasně označeny budoucí rozšíření, která budou zadarmo a samozřejmě ta, i která budou placená. Nutno však zmínit, že placených je o poznání méně. Patrně největší pozornost vzbuzují nové herní módy a zatím se dá pouze spekulovat, co budou obsahovat a na co se v nich připravit.

Je však jistě, že nová monstra již klepou na dveře, protože první „blok“ ze zmíněné roadmapy, který zahrnuje právě nová monstra a nové vedlejší mise, je ohlášen již na Halloween letošního roku.

Hru můžete sledovat zde a pak na oficiálním webu hry.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.