Cult of the Lamb – znovuzrození

Hře Cult of the Lamb hrozí stažení z prodeje

14. 9. 2023
 

Každý zarytý hráč už jistě zaznamenal rozruch kolem zavedení nové politiky výrobce herních enginů Unity. Nová pravidla stanovují, že vývojáři budou muset zaplatit určitý poplatek za každou instalaci jejich hry vytvořené pomocí Unity. Tato zásadní změna rozvířila obrovskou vlnu diskuze a svou nespokojenost vyjadřovali nejen vývojářská studia, ale i hráči. Pro menší tvůrce to znamená obrovský zásah do finanční struktury. Bohužel už se začínají projevovat následky. Cult of the Lamb momentálně čelí hrozbě, že hru vývojáři 1. ledna příštího roku stáhnou z prodeje, jak bylo oznámeno na oficiálním účtu na Twitteru.

V reakci na nové podmínky Unity studio Massive Monster provedlo razantnější krok než pouhé vyjádření obav a protestu. Sdílelo totiž svůj záměr známé rogue-like milované hráči po celém světě stáhnout z prodeje, čímž rovnou vyzvalo fanoušky k jeho koupi, dokud je ještě čas. Herní komunita nyní naléhá na Unity, aby přehodnotilo své stanovisko. Tato změna by zejména pro nezávislé tvůrce znamenala obrovské komplikace, protože by celý tým musel přejít na jiný grafický engine, aby se poplatku vyhnul.

Pokud Unity odolá rostoucímu nátlaku ze všech stran a nepřehodnotí své výroky, hrozí, že stejný osud postihne hromadu dalších her a projektů. Prozatím to vypadá, že Unity si začíná plně uvědomovat váhu svého rozhodnutí a možná se blýská na lepší časy. Jak se celá situace nakonec vyvrbí, ukáže pouze čas.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.