Co vlastně víme o zaklínačských projektech Sirius a Orion?

8. 10. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

První si shrneme projekt Orion, který by mělo dělat CD Projekt Red. Studio momentálně oznámilo, že na hře má pracovat mezi 350–500 vývojáři, což je podobný počet, jako dělal na Cyberpunk 2077. Na konferenci pro investory se o projektu Orion mluvilo také jako o nové trilogii, která je mířená především na skalní fanoušky Zaklínače, a to důležité, hra by měla navazovat na příběh Divokého honu.

Projekt Sirius bude ale něco trošku jiného. Na hře má pracovat The Molasses Flood studio a má být celkově určena širšímu publiku. Má se jednat o inovativní pojetí světa Zaklínače, které bude vhodné pro všechny, tedy jak pro ty, kteří znají knihy a hry, tak i pro nováčky. Sirius zároveň nebude mobilní hra, ale velmi ambiciózní projekt.

Údajně by měla být hra určena také více pro příznivce sluníčkovějších než temných RPG titulů. Některé weby (jako GamesRadar) ale přímo tvrdí, že hra by měla cílit především na fanoušky seriálu od Netflixu. To ihned vyvrátil Michal Nowakowski, jenž oznámil, že hra bude dělána pro všechny, kteří mají vyloženě zájem o značku Zaklínač.

Slyšel jsem, jak spoustě fanoušků spadl kámen ze srdce, že se nebude jednat o odnož netflixáckého Zaklínače. Navíc nějaká návaznost by nedávala ani moc smysl pro CD Projekt Red, které buduje vlastní značku už od roku 2007, a přiznejme si, že seriál vznikl právě díky hrám, a ne díky knihám. Netflix s CD Projektem Red ale už spolupracuje. Pokud opomeneme první WitcherCon a kosmetické doplňky ve Gwent: The Witcher Card Game, měly by se objevit ještě nějaké novinky v chystaném next-gen upgradu do celé hry Zaklínač 3.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.