Colony Ship intro

Colony Ship – Srdce (lodi)

5. 2. 2023
 

O cyberpunkové hře Colony Ship jsme vás již několikrát informovali. Jde o připravované izometrické akční RPG, které je inspirované dílem Sirotci oblohy od amerického spisovatele Roberta A. Heinleina. Herním světem, v němž musíte přežít, je masivní generační meziplanetární vesmírná loď, která míří vstříc vzdálené planetě za účelem její kolonizace. Vývojáři z Iron Tower Studio, kteří mají zkušenosti z her Dungeon Rats a The Age of Decadence, se rozhodli skloubit postapokalyptický svět cyberpunku s prvky tahového RPG.

Po opravdu dlouhé době přibude do hry nová lokace. Nyní se můžete vydat do města mutantů známého jako Srdce, hledat palivový článek pro reaktor a naverbovat mutantského společníka (jednoho ze dvou vzájemně se vylučujících členů party) na svou stranu. Vaše rozhodnutí bude opravdu důležité, protože ovlivní nejen reakce ostatních na vás a vaší skupinu, ale také značně ovlivní styl vašeho gameplaye. 

Zdroj: Iron Tower Studio

„Vaše dobrodružství pokračuje a my se o krok přiblížíme k vydání.“ – Iron Tower Studio

Život a práce v radioaktivním stínu poškozeného reaktoru značně zvýšily úmrtnost vyděděnců, ale mnoho generací zkrácených životů, postižených drobnými i těžkými mutacemi, vedlo k tomu, že se lidé plně přizpůsobili toxickému prostředí. V prvních dnech byla práce nutně rozdělena, muži se starali o motory, zatímco ženy pečovaly o muže, kteří nevyhnutelně onemocněli a zemřeli. Na tyto matky a sestry se kladly velké nároky a od počátku si osvojily víru, aby si zvýšily sílu. Mnoho mutantů přičítá přežití svého národa právě této víře, že po smrti je čeká jiný svět, protiklad k pekelné realitě reaktoru. Kvůli nevyhnutelné nemoci z ozáření při práci s motory žily pouze ženy dost dlouho na to, aby převzaly roli starších a řídily ty aspekty života, které se nacházejí mimo okruh motorů.

Je jasné, že v této lokaci se budete potýkat s nevyzpytatelným chováním tamních obyvatel, kteří na svém území nemají rádi nezmutované návštěvníky.

Vývojáři zveřejnili, co ještě zbývá dokončit. Je jisté, že vydání plné verze hry se blíží. Těšit se můžete na následující lokace a rozšíření:

  • Hydroponie, žlutá a červená zóna (simulované prostředí Proximy)
  • Nižší patra úrovně Mission Control (která jste předtím nemohli prozkoumat)
  • Lodní můstek
  • Konec hry

Více podrobností naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.