Dabérka Ady Wong z remaku Resident Evil 4 po obtěžujících komentářích zanechala na svém instagramovém profilu jediný příspěvek

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: CAPCOM
Remake obdivované klasiky Resident Evil 4 sbírá nadšené recenze a těší se velkému zájmů hráčů, ale ani tak se zcela nevyhnul kritice. Negativní reakce si mimo jiné vysloužil výkon dabérky Lily Gao, která propůjčila hlas postavě asijsko-americké špionky Ady Wong. Část fanoušků nicméně svou nespokojenost nevyjadřovala jen na místech pro takové účely vhodných a pustila se do vršení stížností přímo na instagramovém profilu dotčené herečky. Ta nakonec nechala veřejnosti viditelný jediný příspěvek – výňatek z eseje o sociálně privilegovaném statutu bělochů.
Ada Wong byla v dosud vydaných dílech série prezentovaná jako tajemná femme fatale s vypočítavě svůdnickým tónem hlasu. Její dabing v podání Lily Gao ovšem podle mnohých fanoušků tento charakteristický rys postrádá a působí příliš neživotně, suše a odbytě. Je ovšem možné že to alespoň částečně souvisí se záměrem režie, neboť zremakované díly se vzdávají pulpové přepjatosti původních her a pokouší se o více vážnou prezentaci.
Z dochovaných screenshotů je patrné, že někteří fanoušci Lily Gao obviňovali z toho, že svým výkonem nový remake zcela zničila. Našli se však i tací, kteří se jí naopak zastávali a verbální obtěžování v příspěvcích na jejím vlastním profilu označovali za nepřijatelné.
Kanadská herečka čínského původu nejprve jen zablokovala možnost přidávání komentářů, ale nakonec všechny příspěvky na svém profilu buď smazala, nebo skryla. V současnosti na něm tak lze vidět pouze výňatek z manuálu Understanding Race and Privilege (Jak porozumět rase a privilegiím), který vydala americká National Association of School Psychologists (Národní asociace školních psychologů). V úryvku, který Gao publikovala již před třemi lety, stojí, že si běloši často neuvědomují, jak je příslušnost k majoritní rasové skupině zvýhodňuje, ačkoli se třeba sami za privilegované vzhledem ke své ekonomické či sociální situaci nepovažují.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn