Dead Cells – úvodka

Dead Cells prodal již více než 10 milionů kopií

8. 6. 2023
Zdroj náhledu: Motion Twin

Vývojáři zároveň potvrdili, že Dead Cells bude dostávat nové obsahové aktualizace minimálně do konce roku 2024.

V roce 2018 mezi rogue-lite plošinovkami kraloval titul s názvem Dead Cells. Tato akční Metroidvania dokázala hráče uchvátit skvělou hratelností, která si zvládla udržet vyzyvatelskou obtížnost, ale zároveň vás nenásilně nutila své štěstí zkoušet znovu i přes častá úmrtí a nervy drásající souboje. Dead Cells dodnes patří mezi klenoty tohoto žánru, což dokazují i poslední statistiky. Studio Motion Twin oficiálně oznámilo, že titul překonal hranici 10 milionů prodaných kopií, což považujeme za skvělý výsledek v rámci žánru, do jakého se hra řadí. Jedná se o kopie v rámci všech platforem, jelikož kromě PC, Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch vyšla hra také na mobilní systémy Android a iOS.

Dalším zásadním oznámením je to, že Dead Cells by měl dostávat nové aktualizace minimálně do konce příštího roku, tudíž je možné, že číslo 10 milionů nebude posledním milníkem, který Dead Cells překoná. Pokud byste měli zájem si o hře přečíst něco více, můžete v naší recenzi.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.