Dead Island 2 – pohodička v bazénu

Dead Island 2 se příští rok rozšíří na další platformu

18. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Dead Island 2 se příští rok rozšíří na další platformu. Přesně takové vyjádření vypustil do světa generální ředitel společnosti Embracer Group Lars Wingefors. Jaká platforma tím byla myšlena, ovšem neprozradil. Je možné, že jde jen o vydání nové zombie akce na Steamu, na niž má nyní roční exkluzivitu obchod Epic Games Store. Může ale taktéž jít i o možnost vydat Dead Island 2 například na konzoli Nintendo Switch.

https://www.youtube.com/watch?v=zO7ljOB_A9w&t=12sDead Island 2 byl docela komplikovaným projektem. Od svého oznámení v roce 2014 obdržel řadu odkladů, a chvíli se i spekulovalo, zda nebyl projekt dokonce zrušen. Později, v roce 2019, převzal vývoj Deep Silver, přičemž plná verze dorazila až letos. V současnosti je titul dostupný na PC (Epic Games Store) a konzolích Playstation 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Dead Island 2 navíc předčil očekávání a za první tři týdny prodal okolo jednoho milionu kopií. Za celkový první měsíc to pak bylo kolem dvou milionů.

Uvidíme, kam se titul nakonec rozšíří, a zdali se opravdu dočkáme například verze pro Nintendo Switch, nebo půjde pouze o rozšíření na digitální obchod Steam. Naši recenzi na hru si můžete přečíst zde.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.