Deltarune: Chapter 2 vychází již tuto sobotu

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Nezávislé RPG Undertale vyšlo v září roku 2015 a vývojáři Tobymu Foxovi vyneslo slávu u fanoušků i kritiků. Ti oceňovali dobrý soundtrack, originální herní mechaniky a především způsob, jakým je do nich začleněn příběh. Fox však neusnul na vavřínech a na Undertale navázal dalším titulem, Deltarune, který je tentokrát zdarma a vychází po epizodách. První kapitola Deltarune vyšla 31. října 2018 a nyní, po třech letech, se konečně dočkáme pokračování Deltarune: Chapter 2.

Podobné, ale ne stejné

Obě hry mají společný základ – jedná se o dvojrozměrná RPG s prvky žánru bullet hell a soubojovým systémem, který vám dovolí nezabíjet vaše protivníky. Nově je zde však tříčlenná parta protagonistů a mechanika TP (Tension Points), tedy speciálních bodů získávaných při boji. Příběh je zdánlivě jednoduchý, opět jste dítětem, které spadne do podivného světa. Tentokrát však nepadáte sami a podle jakéhosi proroctví jste předurčeni celý svět zachránit. Počítejte tak s tím, že oproti Undertale zde bude pár zásadních tematických rozdílů… Přestože na sebe hry přímo nenavazují (pravděpodobně?), předchozí znalost Undertale se silně doporučuje.

Zdroj: igdb.com

Pokračování po třech letech

K oznámení Deltarune: Chapter 2 došlo v rámci streamu k oslavě šestého výročí vydání Undertale. Zároveň s tím byla zveřejněna i krátká upoutávka na Twitteru.

Na oficiální stránce hry už byl spuštěn odpočet, podle nějž vyjde nová kapitola v sobotu 18. září 2021, ve dvě hodiny ráno našeho času. Na stejné stránce je také ke stažení počítačová verze (pro PC i Mac) prvního Deltarune pro všechny, kteří ještě neměli tu čest, případně kteří by si před vydáním novinky chtěli ještě příběh osvěžit. Ti, kdo hrají na PS4 nebo Nintendu Switch, však prozatím mají smůlu, verze pro tyto konzole ještě ohlášena nebyla. Do hry bude možné importovat uložená data z první kapitoly, pokud jste ji tedy dokončili celou. Pokud hráč žádná nemá, nic se neděje; dle Foxe stačí alespoň povědomí o tom, jak se doteď odvíjel děj. Podle dřívějších prohlášení má později následovat ještě nejméně jedna kapitola, avšak k té zatím žádné oficiální zprávy nejsou. Stejně tak je zatím záhadou, jestli bude druhá kapitola zpoplatněna, nebo ne.

Zdroj: deltarune.com

/* následující blok vložte do stránky kamkoli za připojení výdejového a měřicího */ /* skriptu a definici reklamních zón (elementy pro reklamu musí v okamžiku volání */ /* metody getAds() ve zdrojovém kódu stránky fyzicky existovat) */ /* metoda getAds() zajišťuje získání reklamy z reklamního systému a její vykreslení */ /* do stránky; parametry jednotlivých zón jsou definované v níže uvedeném poli, */ /* které je argumentem této metody */ sssp.getAds([ { "zoneId": 256981, /* unikátní identifikátor reklamní zóny */ "id": "ssp-zone-256981", /* ID elementu, do kterého se vypisuje reklama */ "width": 970, /* maximální šířka reklamy v zóně */ "height": 210 /* maximální výška reklamy v zóně */ } ]);
Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn