Alan Wake's American Nightmare – noční můra pokračuje
Když v roce 2010 vyšel první Alan Wake, nešlo úplně o klasický hit – měl tu smůlu, že se na Xbox dostal zároveň s Red Dead Redemption, a tak si na svůj kultovní status musel pár let počkat.
Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.
Když v roce 2010 vyšel první Alan Wake, nešlo úplně o klasický hit – měl tu smůlu, že se na Xbox dostal zároveň s Red Dead Redemption, a tak si na svůj kultovní status musel pár let počkat.
Vývojáři z polského 11 bit studios kdysi dostali nápad vytvořit strategii, která by spojila klasické stavění města s morálními rozhodnutími a originálním příběhovým zasazením.
Možná jste si přečetli náš článek o historii videoher a chtěli byste si některou z nich vyzkoušet sami. Možná jste také zaznamenali lehce poplašnou zprávu, že potenciální badatelé se v tomto ohledu příliš daleko nedostanou.
Finské studio Remedy Entertainment, mimo jiné autoři prvních dvou dílů Maxe Payna, se nám nedávno připomnělo svým hitem Alan Wake 2. Jeho předchůdce, původní Alan Wake, sice vyšel už poměrně dávno, ale vývojáři na něj úplně nezapomněli.
Občas je docela škoda, že většina gamebooků vydávaných u nás patří do žánru fantasy. Nic proti Lone Wolfovi nebo Fighting Fantasy, ale nejrůznější díla sword and sorcery mají sklony postupně navzájem splývat.
Říká se, že být mrtvý je stejné jako být hloupý – vám osobně je to sice jedno, ale zato tím trpí všichni okolo. Uznejme však, že první případ je o něco závažnější, a dvojnásob, když vám zemře někdo blízký.
To, že se kolektivně bojíme smrti, není vůbec nic nového. Díky všemožnému pokroku nám ale stále přibývají možnosti, jak tento strach realizovat. Proto si i dnešní Zrnko temnoty, Program Nosferatu, vypůjčuje pro svůj horor téma technologie a spojuje ho s léty prověřeným nadpřirozenem.
I když už je trh s hardwarem plný zavedených firem, stále se nacházejí noví výrobci, kteří zkouší prorazit. V tuto chvíli se tak na náš trh dostává společnost White Shark, která nabízí celkem širokou škálu herního vybavení (a FYI také provozuje charitu pro reálné žraloky).
Že úspěšná kniha dostane jedno nebo dvě pokračování, to se děje docela často. Když se ale nějaká série dočká rovnou padesáti dílů, už je důvod k oslavě. Přesně to se stalo gamebookům Fighting Fantasy, a tak se autoři Steve Jackson s Ianem Livingstonem rozhodli oprášit svou prvotinu, Čaroděje z Ohňové hory.
Je to už devět let, co nám studio Brace Yourself Games předložilo svou prvotinu Crypt of The Necrodancer. Tato rogue-lite pixelová adventura se podobala klasickému tahovému RPG, akorát s jedním zásadním rozdílem – všechny akce jste museli načasovat podle rytmu hudby na pozadí.
Léto klepe na dveře, což je předzvěst nejen letních radovánek, ale také každoročního červnového Steam Next Festu. Vývojáři nám ještě před letními prázdninami nadělili stovky demoverzí.
Nedávno jsem v novinách našel celkem podnětnou úvahu. Podle ní zvolna trávíme čím dál více času na internetu, a přesto ve filmech/seriálech zas tak často nevidíte nikoho realisticky přilepeného k smartphonu.