Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Virální životy - Titul

Virální životy – recenze

Nedávno jsem v novinách našel celkem podnětnou úvahu. Podle ní zvolna trávíme čím dál více času na internetu, a přesto ve filmech/seriálech zas tak často nevidíte nikoho realisticky přilepeného k smartphonu.

8. 6. 2024
Playing Kafka - Titul

Playing Kafka – dojmy ze hry

Letos uplynulo sto let od smrti Franze Kafky, a tak lze na různé oslavné akce narazit poměrně často. Kromě množství přednášek, komentovaných prohlídek Prahy, letošního programu Světa knihy a dalších poct se příležitosti chopilo i studio Charles Games z Univerzity Karlovy.

31. 5. 2024
Svět po nás - Titul

Svět po nás – recenze deskové hry

Píše se rok 2083 a tentokrát podle všeho opice zdědily Zemi. Naši nejbližší biologičtí příbuzní shromažďují zdroje v ruinách měst, sdružují se do tlup a společně znovuobjevují starou technologii.

23. 5. 2024
COLOBOT - Titul

Colobot: naučte se programovat zábavnou formou

Coby student humanitního oboru jsem nedávno naletěl na tu okřídlenou frázi „Learn to code“ a zapsal si kurz programování v C. Po prvních deseti hodinách nekonečného psaní složených závorek to ale nevypadalo valně.

18. 5. 2024
BZZZT - Titul

BZZZT: česká retro skákačka

Už jsem se docela smířil s tím, že mezi hardcore plošinovkami zůstává dodnes nepřekonaný Super Meat Boy. Stejně se ale občas podívám, co je v této oblasti nového, a dvojnásob, když jde o počin z našich končin.

10. 5. 2024
Rain World Downpour Titul

Rain World: Downpour – z deště pod okap

Když nám v roce 2017 studio Videocult přineslo svou hardcore metroidvanii Rain World, hráče přece jenom nadchla o něco více než kritiky. Dva velké updaty po vydání sice opravily zásadní chyby a rozšířily dostupný obsah, ale zdálo se, že tím práce na titulu končí.

14. 4. 2024
Troll – titul

Troll – recenze knihy

Golden Dog přichází s dalším dílem Zrnek temnoty, ob měsíc vydávané edice hororového čtení. Série má zatím čtrnáct dílů a na dva z nich (V rozkvětu a Pomiluj smrt) se u nás můžete podívat blíže, ale dnešní recenzovaný počin Matthewa A.

8. 4. 2024
Vypínání online her - úvodka

Ross Scott bojuje proti vypínání online her

Rušení oficiálních serverů pro starší videohry je něco, na co už jsme si tak nějak zvykli. V lepším případě při něm přijdete o některé funkce (například online žebříčky), případně o celý multiplayerový prvek, takže můžete hrát jen sami.

5. 4. 2024
Betty & Earl – Titul

Betty & Earl: svět propojených hádanek

Ačkoliv už se jedná o velice otřepanou frázi, často opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Ať jako důkaz poslouží, na kolik různých způsobů jsme měli možnost zažít Sokoban, který nás baví už jednačtyřicet (!

3. 3. 2024
MLEM: Vesmírná agentura – Titul

MLEM: Vesmírná agentura – recenze deskové hry

Prvním úspěšným kočkonautem byla C341 alias Félicette, která se roku 1963 v rámci francouzského kosmického programu podívala do vesmíru. Let trval třináct minut a Félicette na rozdíl od své východní soudružky Lajky dokonce přežila návrat do atmosféry – to jí však nebylo moc platné, neboť ji vědci o dva měsíce později stejně utratili kvůli neurologickým testům.

29. 2. 2024

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.