Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Monolyth – Titul

Monolyth – recenze deskové hry

Jak ukazuje obliba cottagecore, ultralight campingu či různých festivalů neopohanů, dnešní lidé tu a tam zakouší potřebu navrátit se k přírodě. Pokud jste však jeden z těch pohodlnějších jedinců, odmítáte treky i zdobení chaloupek a nechcete tančit v lese kolem zvířecí lebky (ne že by na tom bylo něco špatného), můžete se se svými pomyslnými druidskými kořeny spojit […]

19. 11. 2023
Hororovky – Titul

Nezávislé hororovky za pár šupů

S nastávajícím svátkem plným podzimního chladu, netopýrů, pavučin a mrtvých věcí přichází ideální čas věnovat se na chvíli hororovým hrám. Pro jednou však vynechme stálice typu Dead Space, Resident Evil či Silent Hill a podívejme se místo toho na méně probírané, ale přesto nějakým způsobem známé počiny.

31. 10. 2023
Prokletý hvozd – Titul

Prokletý hvozd – recenze gamebooku

Co se týče dostupnosti gamebooků, momentálně je to u nás jen lepší. Zejména fanoušci Lone Wolfa se už mohou těšit z toho, že více než polovina série se díky nakladatelství Mytago vrátila na pulty obchodů, ale ani fanoušci Fighting Fantasy nepřijdou úplně zkrátka.

26. 10. 2023
Shovel Knight Dig – Titul

Shovel Knight Dig: známá hra v novém žánru

Shovel Knight nebude pro hráče, kteří se pohybují v oblasti indie her, žádnou novinkou. Tato pixelovaná 2D plošinovka z roku 2014 přenesla hráče o pár desítek let nazpět do doby konzolí třetí generace a za svou jasnou vizi i její provedení si vysloužila jak široký ohlas, tak nadšenou hráčskou základnu.

1. 10. 2023
Druhá země – Titul

Druhá země – recenze gamebooku

Třebaže počítače se svým potenciálem interaktivních her dříve hrozily vytlačením starších zdrojů zábavy, překvapivě se tak nestalo – trh s deskovými hrami je momentálně lehce přesycený, čtivo nám začali nově propagovat influenceři, a dokonce i dětská hřiště se znovu zalidnila po menším rebrandingu na „outdoor workout“.

16. 8. 2023
Papers Please – Titul

Papers, Please slaví deset let vydáním online demaku

Jméno Lucas Pope by mnohým fanouškům indie her mělo být alespoň povědomé. Tento nezávislý vývojář má za sebou už několik poměrně originálních počinů a na jeho oficiální stránce najdete pár menších experimentálních hříček, které vás přinejmenším na několik minut zabaví.

11. 8. 2023
Pivo a chléb – Titul

Pivo a chléb – recenze

V potu své tváře budeme jíst chléb (dokud se nenavrátíme do země), ale nejen chlebem živ je člověk, hlad je jenom převlečená žízeň, pivo je tekutý chléb a naše země vede celosvětově ve spotřebě piva per capita.

23. 7. 2023
LEGO Bricktales – Cover

LEGO Bricktales: adventura z plastových kostek

Po dlouhé nadvládě her od Traveller’s Tales to vypadá, že Lego konečně upouští od lineárních licencovaných titulů a vrací se zpátky k základům, tedy k prosté radosti ze stavění. Díky tomu jsme se v posledních letech dočkali spíše oddechových záležitostí typu LEGO Worlds nebo LEGO Builder’s Journey… o LEGO 2K Drive, které naneštěstí příliš nedostálo očekáváním, […]

5. 7. 2023
APICO – Titul

APICO: včelaření v idylickém světě

Názory na včely jsou mezi lidmi různé. Pro někoho jsou to ti huňatější a užitečnější příbuzní vos, jiní je kvůli alergii zabíjejí na potkání, někdo jim děkuje za ranní med do čaje, někdo plaší kvůli syndromu zhroucení včelstev, někdo má lehce traumatické vzpomínky na strýčka otevírajícího úl s nabádáním ke klidu, zatímco se mu ti […]

3. 7. 2023

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.