Dementium The Ward - úvod

Dementium: The Ward zamířilo na Playstation 

21. 4. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Dementium: The Ward můžete nově nalézt od 19. dubna na Playstation Store, a to pro PS4 i PS5. Díky vývojářům z Atooi si hru mohou užít i hráči, kteří nevlastní konzoli Nintendo. Tito vývojáři mají na kontě už několik her například Hatch Tales, Mutant Mudds Collection, Petadachi či Knight of the Rogue Dungeon. 

Tato původně hororová střílečka z první osoby spatřila světlo světa na konzolích Nintendo DS a to už v roce 2007. Probojovala se i na Nintendo 3DS v roce 2015 a koncem toho roku, přesněji v říjnu, se objevila také na Switchi. 

Ve hře Dementium: The Ward se ujmete role Williama Redmoora, jenž trpí amnézií. Netuší vůbec nic o sobě ani o místě, kde se momentálně nachází. Vy ho vidíte, jak se probouzí v nemocnici po hodně zvláštním snu. V něm totiž viděl zdeformované pacienty a všude krev. William se domnívá, že nemocnice je prázdná, ale není tomu tak. Bohužel pro něj jsou chodby i pokoje zamořeny ohavnými příšerami. Nezbývá mu nic jiného než se přes ně probojovat na svobodu. 

Zdroj: igdb.com

Na začátku hry může využít baterku a nightstick, jenž se nachází v pokoji spolu s Williamem. Později ve hře naleznete pistoli, brokovnici, revolver, kulomet, nebo dokonce i odstřelovací pušku. Kromě boje se můžete těšit také na řešení nejrůznějších hádanek. V těch by vám měl pomoci i poznámkový blok, který William též našel v pokoji. Do něho si můžete zapisovat různé důležité rady, nutné pro váš další postup. 

Zdroj: igdb.com

Pokud nevlastníte Playstation, ale pouze PC, můžete si zahrát alespoň na platformě Steam druhý díl s názvem Dementium II HD, které stojí kolem šesti eur. Jedná se o takové vzkříšení oceňovaného titulu, jež si udržuje původní klasickou hratelnost a zároveň dostalo nový kabátek v podobě aktualizovaných vizuálních prvků, osvětlení a rafinovaného ovládání. Jestli se ujmou vývojáři z Atooi přepracování i tohoto dílu, prozatím nevíme. Situaci kolem této série však budeme bedlivě sledovat. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.