Devil May Cry 5 – 2019

Devil May Cry 5 oslavuje 5 milionů prodaných kopií

28. 4. 2022
Zdroj náhledu: CAPCOM

Devil May Cry 5 je v pořadí již šestým titulem této série a fanoušky byl přijat velice dobře. Již první dny po vydání se pyšnily vysokými prodeji, které po dvou týdnech dosáhly až na dva miliony. Nyní se DMC 5 raduje z nového pokořeného milníku, kterým je nejen dosažení pěti milionů celosvětově prodaných kopií, ale tento díl se také stal oficiálně tím nejvýdělečnějším z celé série. Pokořil tak dosavadní rekord čtvrtého dílu s 4,8 miliony. Tento úspěch je jistojistě obdivuhodný, vezmeme-li v potaz, že Devil May Cry rozhodně není hrou pro každého.

Zarytí i noví fanoušci titul po vydání i dnes hodnotí na výbornou, o čemž se můžete přesvědčit také na Steamu, kde si pátý díl stále drží extrémně kladná hodnocení. Ani ze strany herních kritiků nenastala žádná změna, jako tomu bylo například v rozdílném hodnocení nedávno vydané hry Postal 4. Podle serveru Metacritic šlo dokonce o jednu z nejlepších her roku. Co k tomu dodat, příběh legendárního milovníka pizzy a věčného flákače Danteho rozhodně dokáže zaujmout i tři roky po vydání.

Tentokrát si můžete zahrát za hned tři postavy… Danteho, Nera a za nováčka tohoto univerza, V. Těžko říci, jestli prodejům pomohlo také rozšíření, ve kterém jste dostali možnost prožít si události Devil May Cry 5 z pohledu Vergila. Tento úspěch samozřejmě u fanoušků zvedl vlnu dotazů na další pokračování. Je ovšem jasné, že na to si budeme muset počkat ne měsíce, ale rovnou roky. Jen časový rozestup mezi čtvrtým a pátým dílem činí jedenáct let… snad protentokrát nebudeme čekat tak dlouho.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.