Obi-Wan

Disney+ dorazilo do Čech, převálcuje Netflix?

14. 6. 2022
Zdroj náhledu: Disney+

Je to sotva pár hodin, co momentálně největší konkurence streamovací televize Netflix, Disney+, dorazila do České republiky. Vydal jsem se tak do zákoutí této novinky u nás, abych se podíval, co všechno se v ní dá nalézt a jak velké výhody jsou přítomné oproti Netflixu. Většinou se totiž propagují především pohádky od Disneyho, Star Wars a Marvel, ale těch tajemných pokladů je tam daleko více.

Především pro děti z devadesátek je tam hned několik snad už dávno zapomenutých pecek. Buffy, přemožitelka upírů, seriál Timon a Pumba nebo animovaní X-Meni a Spider-Man. Spidey tam má navíc hned čtyři různé seriály, včetně Dokonalého Spider-Mana, Senzačního Spider-Mana a krátkých příběhů. Do toho jsou k nalezení staré animáky Rychlá Rota nebo My z Kačerova. Protněte to skvělými dokumenty z National Geographic a konkurence Netflixu je skutečně i u nás.

Navíc oproti Netflixu, který pomalu ztrácí sledovanost po celém světě, je tu ještě jedna velká výhoda. Disney+ má obrovskou většinu všech filmů, seriálů, pohádek či dokumentů v českém dabingu, což ocení jak starší, tak mladší generace. Uvidíme jak se celá nová stanice u nás chytne, ale osobně se o její budoucnost v České republice nebojím. A co vy, už jste si Disneyho předplatili?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.