Stalker 2: Heart of Chornobyl byl odložen na rok 2023

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: GSC Game World

Za další odklad nemůže samozřejmě nic jiného než současný probíhající konflikt na Ukrajině. Stalker 2: Heart of Chornobyl tak vyjde někdy v příštím roce.

Vývoj nového Stalkera provází mnoho problémů, které souvisí s probíhajícím konfliktem na Ukrajině. V únoru byl Stalker 2: Heart of Chornobyl dočasně pozastaven, jelikož vývojáři z GSC Game World, sídlící v Kyjevě, museli kvůli počínající invazi své studio opustit. Později se vývoj opět rozjel, ovšem spekulovalo se nad tím, zda titul stihne letošní rok. To se bohužel nepotvrdilo a Stalker 2: Heart of Chornobyl byl odložen na příští rok. O odkladu informuje oficiální příspěvek Microsoftu na Twitteru.

Prozatím také není známo, kdy přesně by měl titul vyjít, jelikož oficiální datum prozatím nebylo oznámeno. Pravděpodobně se ale stane v první polovině příštího roku, protože příspěvek Microsoftu poukazuje na nadcházející hry v rámci 12 měsíců. Doufejme, že toto je již poslední odklad a nový Stalker skutečně vyjde v první polovině příštího roku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn