Stalker2

Stalker 2: Heart of Chornobyl byl odložen na rok 2023

14. 6. 2022
Zdroj náhledu: GSC Game World

Za další odklad nemůže samozřejmě nic jiného než současný probíhající konflikt na Ukrajině. Stalker 2: Heart of Chornobyl tak vyjde někdy v příštím roce.

Vývoj nového Stalkera provází mnoho problémů, které souvisí s probíhajícím konfliktem na Ukrajině. V únoru byl Stalker 2 dočasně pozastaven, jelikož vývojáři z GSC Game World, sídlící v Kyjevě, museli kvůli počínající invazi své studio opustit. Později se vývoj opět rozjel, ovšem spekulovalo se nad tím, zda titul stihne letošní rok. To se bohužel nepotvrdilo a Stalker 2: Heart of Chornobyl byl odložen na příští rok. O odkladu informuje oficiální příspěvek Microsoftu na Twitteru.

Prozatím také není známo, kdy přesně by měl titul vyjít, jelikož oficiální datum prozatím nebylo oznámeno. Pravděpodobně se ale stane v první polovině příštího roku, protože příspěvek Microsoftu poukazuje na nadcházející hry v rámci 12 měsíců. Doufejme, že toto je již poslední odklad a nový Stalker skutečně vyjde v první polovině příštího roku.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.