Age of Empires 4 – logo

Do hry Age of Empires IV přichází první DLC

6. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Milovníkům herních strategií Age of Empires moc představovat nemusím. Tato kultovní strategie od vývojářského studia Relic Entertainment se zapsala nesmazatelným písmem do světa taktických her. Nejnovější, čtvrtý přírůstek narozený v roku 2021 se rozroste chystaným DLC The Sultans Ascend. Jak je u Age of Empires zvykem, nové rozšíření, které očekáváme v polovině listopadu, s sebou přinese nové dvě civilizace, dva biomy, deset zbrusu nových map a čtyři varianty civilizace. Hra se také rozšíří o novou kampaň a další odemykatelný obsah.

První z nově přidaných civilizací bude Byzanc. S ní se do hry dostanou ikonické římské akvadukty a taky nová surovina – olivový olej. Byzanc je známa najímáním žoldnéřů z jiných civilizacích a já jsem zvědavý, jak tuto mechaniku vývojáři do hry zaimplementují. Samozřejmě nebude chybět ani řecký oheň. Zajímavá bude také obrana staveb s přístupem k tzv. Mangonelovu postavení.

Druhou civilizací budou Japonci. Armádu ze země vycházejícího slunce není zapotřebí nějak blíže představovat. Kdo by se netěšil na příchod hrdých samurajů, jejích něžných poloviček onna-mušek a nenápadných ninjů známých svým uměním šinobi? Samozřejmě nesmí chybět ani nové budovy v japonském stylu s vylepšením Daimyo. Po dosažení císařského věku mohou Japonci stavět hrady s raketovou obranou a získávají 1/5 druhé suroviny, a to v každém případě.

Z nových variant civilizací se do hry přidávají taky Ayyubidé, představitele velbloudích států dynastie Abbasidů. Francouze posílí zajímavé jméno – Johanka z Arku. V armádě zaujme místo mocné hrdinské jednotky. Do Svaté říše římské přibude Dračí řád, elitní jednotky ozdobené zlatem. Čína si taky polepší ziskem dědictví Ču Si, které vylepší ekonomickou stránku hry.

Ještě jednou zmíním deset nových map, ale víc se zaměřím na nové biomy. Těšit se můžeme na travnaté savany a krásné japonské jaro. Vývojáři nezapomínají ani na hráče singleplayeru a ti se mohou těšit na kampaň The Sultans Ascend. V ní se postavíte do čela muslimského odboje na Blízkém východě v čase probíhajících křížových výprav. Nebude tedy chybět boj proti templářům a dalším podobným protimuslimsky zaměřeným společnostem. 

Hra vyjde 14. listopadu na Steamu a na platformě Xbox. Její cena na našem herním trhu bude 14,99 €. Tak co, těšíte se?

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.