Star Trek Online - náhled

Restrukturalizace Embracer Group pokračuje. Vývojářské studio Cryptic Studios bylo nuceno propouštět

5. 11. 2023
Zdroj náhledu: Cryptic Studios

Před nedávnem vydané prohlášení, v němž společnost Embracer Group nevylučuje uzavírání dalších studií či propouštění zaměstnanců v rámci restrukturalizace, se stalo skutečností. Vývojáři her Star Trek Online a Neverwinter, studio Cryptic Studios, oznámili, že kvůli personálním změnám v rámci restrukturalizace mateřské společnosti Embracer Group byli nuceni propustit část svých zaměstnanců.

Tohoto kroku si poprvé všiml uživatel s přezdívkou bogorad222, který poukazoval na změny profilů u některých vývojářů na sociální síti LinkedIn související s hledáním nového zaměstnání. Nyní propouštění potvrdil zástupce společnosti, který zároveň naznačil, že v rámci změn bude Cryptic Studios fungovat pod vývojovým týmem z DECA Games. Podpora současných titulů by však neměla být ohrožena a nezbývá než doufat, že se restrukturalizace nikterak nedotkne samotných hráčů.

Není veřejně známo, kolik zaměstnanců bylo z Cryptic Studios přesně propuštěno, avšak s ohledem na sjednocení s DECA Games očekáváme poměrně velké číslo. Jen dodejme, že v rámci problémů bylo uzavřeno například studio Volition, které stálo za slavnou a úspěšnou sérií Saints Row. K úspoře nedávno sáhlo i vydavatelské studio Frontier Developments, které plánuje snížit roční náklady o 20 %. Důvodem je mimo jiné neúspěch manažerské série F1 Manager.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.