Mortal Kombat 1 – logiáš

Mortal Kombat 1 má další potíže

5. 11. 2023
 

Mortal Kombat 1 za posledních několik dní obdržel značnou vlnu negativních reakcí, které jsou přičítány problémům s Nintendo Switch a placenými Fatality. Předpokládal jsem, že oznámení první DLC postavy Omni-Mana proběhne bez problémů, avšak mé očekávání se ukázalo jako mylné. Při vydání druhého traileru s Omni-Manem jsem si užíval jeho pohyby a brutální ničení, ale pozornější diváci si všimli nepříjemné věci, která znovu způsobila rozhořčení v komunitě Mortal Kombat.

Uživatel s přezdívkou Youngstown_Mafia na platformě Reddit zveřejnil příspěvek obsahující některé skiny z Mortal Kombat 11 s tímto komentářem: „Pamatujete si, jak jsme dříve dostávali balíčky skinů pro DLC postavy… a teď nedostaneme nic.“ Tento příspěvek rychle získal velkou popularitu. Další uživatel pod pseudonymem riverkarma69420 přidal screenshot z traileru, na kterém je Omni-Man a vedle něj popisek, jenž vyzývá fanoušky k zakoupení Kombat Packu pro dřívější přístup k postavě. Doprovází to komentář: „Cítím se každým dnem více podvedený.“

O co vlastně jde? Inu, jedná se o to, že žádný z trailerů, které odhalovaly Omni-Mana pro Mortal Kombat 1, neobsahoval zmínky o skinech. Proto Youngstown_Mafia, který jako první upozornil na tuto situaci, použil fotografii z MK11. Konkrétně šlo o záběry z upoutávek na DLC bojovníky jako Spawn nebo Joker, kde byly na konci videa ukázány skiny, jež s nimi přijdou. Protože u Omni-Mana nebyly zmíněny, fanoušci začali spekulovat, že nedostanou žádné doplňkové obleky pro stávající postavy, což vedlo k bouři negativních reakcí.

V diskuzích k jednotlivým příspěvkům se objevuje mnoho nespokojených hráčů, kteří poukazují na nedostatek doplňkového zboží jako na největší problém hry. S tímto názorem do určité míry souhlasím, protože v naší recenzi na Mortal Kombat 1 jsem zmínil, že nedostatek přídavných předmětů může pro někoho být velkým problémem. Mezi tyto jedince patřím i já, neboť každý si chce vytvořit svou jedinečnou postavu. Jeden z komentátorů si například nebral servítky a rozohnil se nad tím, proč by měli nabízet skiny zdarma, když je mohou prodávat v prémiovém obchodě: „Proč nabízet balíčky skinů zdarma (nebo účtovat 5 dolarů za tři velmi unikátní skiny pro několik bojovníků jako v MK11), když můžete účtovat 8 dolarů za jeden skin v prémiovém obchodě? Vědí, že prémiový obchod je populární u dostatečného počtu lidí, aby si takové jednání dovolili. Tohle je budoucnost MK a je to odporné.“

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.