Tomb Raidera – logo

Dočkáme se nové Tomb Raider?

22. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Tomb Raider se nejspíš vrací na scénu. Podle nedávné aktualizace zveřejněné na oficiálních stránkách projektu mohou fanoušci Tomb Raider pravděpodobně očekávat novou pecku zasazenou do univerza této série. Tyto informace je však nutné brát s rezervou, dokud nedojde k oficiálnímu oznámení, a to i přesto, že internet se již nyní hemží spekulacemi.

Od vydání poslední hry Shadow of the Tomb Raider v roce 2018 bylo zveřejněno jen málo podrobností o budoucnosti série. Nicméně během oslav pětadvacátého výročí Tomb Raideru v roce 2021 se režisér titulu Will Kurzlik zmínil o práci na sjednocení časových linií, přičemž měl na mysli různá pokračování Lary vytvořená studiem Core Design (Core Design Studio vytvořilo původní verze hry, zatímco Crystal Dynamics vyvinulo nejnovější trilogii).

Nedávná aktualizace oficiálních webových stránek Tomb Raider vyvolala spekulace, podle nichž dojde k brzkému oznámení nového projektu. Fanoušci se mohou přihlásit k odběru novinek a dostávat aktuality týkající se franšízy jako první. V listopadu loňského roku byl generální ředitel společnosti Crystal Dynamics Phil Rogers dotázán, zda budou zveřejněny nové informace o připravované hře Tomb Raider. Od té doby kolují spekulace, že další novinky o nadcházejícím díle budou odhaleny v letošním roku.

Fanoušci série mohou být z možnosti nové hry nadšeni, ale je nutné poznamenat, že šuškandu o novém díle je nutno vnímat se skepsí, a je třeba vyčkat na oficiální potvrzení. Doufejme, že nová hříčka nabídne stejnou úroveň kvality a zábavy jako její předchůdci.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.