Dragon Age: Absolution bude vyprávět příběh elfské otrokyně už v prosinci

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Netflix
Netflix nyní vyvíjí hned několik adaptací z herního světa. Kromě Zaklínače je tu i Horizon Zero Dawn a nedávno potvrzený Gears of War. Dragon Age: Absolution je momentálně nejbližší projekt a zaměří se na oblíbený svět Thedas, který jsme poprvé mohli navštívit ve hře Dragon Age: Prameny v roce 2009. Animovaný seriál ale vyjde dříve, než se počítalo. Oficiální termín je stanovený na 9. prosince letošního roku.
Vyjde hned šest epizod po třiceti minutách. Hlavní postavou bude osvobozená elfská otrokyně (asi vás nebude šokovat, že nemá bílou barvu pleti) a nyní žoldačka Miriam. Ta se v seriálu bude muset utkat se svou tragickou minulostí, od které se vehementně snaží utéct. Její minulost by se měla týkat artefaktu jménem Circulum Infinitus, jenž je poháněn krvavou magií. Naštěstí na to nebude sama – protože jsme ve světě Dragon Age, vydá se na výpravu se skupinou dalších hrdinů.

Ať jsem se snažil jakkoliv, nepodařilo se mi nalézt cestu, po které časové ose se seriál Dragon Age: Absolution vydá. Jediná jistota je ta, že když se příběh bude týkat artefaktu s krvavou magií a že uvidíme Tevinter, kdysi nejmocnější císařství kontinentu. V traileru také vidíme dvě velmi známé postavy, inkvizitorku Cassandru a bardku/špionku Lelianu. Dle jejich podoby se můžeme domnívat, že se pohybujeme pravděpodobně kolem hry Dragon Age: Inquisition.
Ostatně, nikde se nepíše, že na výpravu nevyslala Miriam a její skupinu právě Inkvizice. Na projektu s Netflixem spolupracuje Bioware a ten slibuje, že se dočkáme vyspělých témat týkajících se svobody (otroctví – Spojené státy, kdybyste nechápali přirovnání), souboje moci a korupce. Ačkoliv má být seriál animovaný, připomeňme si, že Netflix animované projekty moc dobře umí. Dota: Dragon´s Blood, Arcane nebo Tekken byly velice povedené animáky a Dragon Age: Absolution by na tento fenomén mohlo velmi dobře navázat.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn