Cyberpunk Edgerunners – Měsíc

Cyberpunk: Edgerunners zamíří na herní stoly

12. 11. 2022
Zdroj náhledu: Netflix

Cyberpunk: Edgerunners, extrémně populární seriál na motivy stejně tak diskutované videohry od polského studia CD Projekt Red, ještě neřekl své poslední sbohem. Netflix si do síně slávy může přidat další zdařilý zářez. Cyberpunk: Edgerunners si bleskurychle dokázal získat pozornost, jeho popularita raketově stoupla během prvních dnů od uvedení a především díky němu se Cyberpunk 2077 může těšit přílivu nových fanoušků. Čím je to, že si seriál dokázal tak rychle získat srdce lidu? Pomineme-li samotné zpracování, lze zásluhy přisuzovat skvělému příběhu, který sleduje osudy skupinky nájemných zločinců, jejichž životní styl se v Night City pohybuje dost na hraně. Nedávno studio CD Projekt Red oznámilo, že prozatím neplánuje seriál rozšířit o další sérii, čímž ranilo miliony zarytých fanoušků. Jako kompenzaci si pro nás však nachystalo překvapení v podobě spolupráce s vydavatelstvím R. Talsorian Games. Výstupem bude stolní hra na hrdiny zasazená do prostředí Night City, Cyberpunk: Edgerunners Mission Kit.

Hra bude postavena na principu stolní hry Cyberpunk RED, která se odehrává v roce 2045, v době, kdy se lidé stále vzpamatovávají ze Čtvrté korporátní války. Díky Cyberpunk: Edgerunners Mission Kit se Cyberpunk RED vůbec poprvé ocitne ve stejné časové linii roku 2077. V oznámení stojí: „Cyberpunk: Edgerunners Mission Kit provede fanoušky této série, kteří jsou nováčky ve stolním hraní rolí, procesem vyprávění vlastních příběhů v Night City. Stávající hráči Cyberpunk RED zároveň poprvé nahlédnou do kyberwaru, palebné síly a netrunningových dovedností éry 2077.“

Cyberpunk: Edgerunners Mission Kit je stále ve vývoji a další důležité informace včetně prvních konceptů, obsahu či data uvedení na trh se dozvíme v blízké budoucnosti. Pokud nechcete propásnout žádnou novinku, sledujte sociální sítě R. Talsorian Games (Twitter a Instagram) a dozvíte se to jako první.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.