EA Sports WRC - vůz Hyundai

EA Sports WRC cílí u konzolí na 60 fps a rozlišení až 4K

29. 10. 2023
Zdroj náhledu: EA Sports

Velmi pozoruhodný cíl si kladou vývojáři nového EA Sports WRC, které poprvé vydá společnost EA pod hlavičkou vývojářů z Codemasters, tvůrce slavných závodních sérií Dirt a F1. Cílem studia je přinést kvalitu ve formě 60 snímků za vteřinu a rozlišení 4K na konzole Xbox Series X a Playstation 5, a rozlišení 1440p při 60 fps na levnějším Xbox Series S.

Zároveň by měla kvalita grafiky mezi PC verzí a konzolemi Xbox Series X a Playstation 5 být na podobné úrovni. V případě těchto konzolí se očekává ekvivalent úrovně vysokého nastavení, u levnějšího Series S by kvalita vizuální stránky měla přibližně odpovídat středním detailům. Nemusíme se tedy bát, že by Unreal Engine 5 narážel na limity a bylo nutné hru optimalizovat například na 30 fps. Uvidíme, jaká bude realita a jak dobře EA Sports WRC na konzolích poběží. Vypadá to ale na poměrně dobrou optimalizaci. Pro lepší účely bude navíc hra využívat také funkci tzv. dynamického rozlišení, které celkový zážitek ještě vylepší.

Úplně první díl EA Sports WRC od tvůrců závodní hry F1 23 a DiRT 5 dorazí 3. listopadu letošního roku na PC (Steam, EA a Epic Games Store), Playstation 5 a Xbox Series X/S za cenu 49,99 euro.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.