Arctic Awakening náhled

Arctic Awakening se odsouvá na rok 2024

28. 10. 2023
Zdroj náhledu: GoldFire Studios

Arctic Awakening je nadcházející dobrodružná adventura, jež byla poprvé představena již v roce 2021. Minulý rok byl také zveřejněn gameplay trailer, na jehož konci byl odhalen rok vydání, a to 2023. Nyní studio GoldFire, které za tímto počinem stojí, oznámilo, že titul se odsouvá na rok 2024, přesné datum uvedeno není.

„Tvorba ambiciózních projektů, jako je tento, může trvat delší dobu, než předpokládají i ti nejzkušenější vývojáři. I když jsem se snažili co nejvíce splnit původní datum vydání, ukázalo se, že potřebujeme o trochu více času.“ Tak zní slova vývojářského týmu.

Arctic Awakening je zasazen do roku 2062, a to do nelítostné Arktidy, konkrétně na Aljašku. To, že se ocitnete na tomto promrzlém místě, zapříčiní bouře a následný pád vašeho letadla. Vy jakožto hráč se ujmete role pilota, který se jmenuje Kai, nicméně v letadle jste nebyli sami. Váš přítel Donovan, druhý pilot, není po havárii letadla nikde k nalezení. Samozřejmě se jej jako správný přítel rozhodnete hledat, vaším společníkem na této obtížné misi bude malý, ale zato roztomilý AI dron.

Rovnou se přiznám, že na Arctic Awakening čekám jak na smilování, jelikož se nenápadné podobá mému srdcovému titulu, a to The Long Dark. Žánrově se samozřejmě jedná o něco naprosto jiného, avšak co se týče prostředí a grafického zpracování, nějaká ta podobnost tam přece jen je.

Pokud vás titul zaujal, nezapomeňte si jej přidat do svého seznamu přání na Steamu.  

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.