Arizona Sunshine 2 - cover

Arizona Sunshine 2 má datum vydání i nový trailer

28. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

V tomto roce kolem budoucnosti hraní ve virtuální realitě panovaly spíše pesimistické prognózy, nicméně situace se opět otáčí k lepšímu. Na trh vtrhnul chválený headset Meta Quest 3, za několik měsíců se začne prodávat i high-endový Apple Vision Pro a především se blíží vydání několika velice slibných VR her. Patří mezi ně také sluncem a sarkasmem zalitá střílečka Arizona Sunshine 2, která se čerstvě dočkala nového traileru i oznámení data vydání. Do postapokalyptické Arizony se budeme moci vypravit 7. prosince tohoto roku.

Hra od společnosti Vertigo Games navazuje na již klasický titul Arizona Sunshine z roku 2016, který nastavil laťku pro VR střílečky z pohledu první osoby a dodnes je řazen mezi to nejlepší, co si lze ve virtuální realitě zahrát. V prvním díle byl bezejmenný protagonista sžíraný samotou a snažil se ve vyprahlé krajině najít další lidi, kterým se povedlo přežít zombie apokalypsu. V pokračování je jeho cílem objevit pacienta nula – prvního člověka, jenž se proměnil v zombii. Hrdina už také nebude sám, ale bude mít po boku německého ovčáka Buddyho.

Arizona Sunshine 2 má v porovnání s prvním dílem výrazně vylepšenou grafiku a podle ohlasů novinářů a influencerů, kteří již dostali možnost si část zahrát, se můžeme těšit i na rozvinutí a vylepšení původních herních mechanik. Hra by měla potěšit také milovníky gore, neboť nový systém destrukce zombifikovaných těl připomíná chválený Dead Island 2

Hra bude dostupná na Steamu pro všechny headsety kompatibilní s rozhraním SteamVR, na PS VR2 a na stand-alone headsetech společností Meta a Pico.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.