EVGA gpu Nvidia

EVGA končí s výrobou grafických karet

17. 9. 2022
Zdroj náhledu: EVGA

Nemilé zprávy tentokrát přišly ze Spojených států. Společnost EVGA, zabývající se zejména výrobou a prodejem počítačových komponentů, oznámila, že již nebude vyrábět nové grafické karty.

K tomuto oznámení došlo poněkud netradičně, informace totiž pocházejí od CEO Andrewa Hana, který sdělil podrobnosti youtubovému kanálu GamersNexus (Steve Burke).

Společnost nebyla údajně spokojena se spoluprací s výrobcem grafických čipů Nvidia, která neměla svého partnera dostatečně informovat o obchodní strategii, takže by se EVGA dozvídala např. o cenách čipů až z veřejných oznámení, nikoli přímo od Nvidie (GamersNexus/JayZTwoCents).

Firma sama oznámila na svém oficiálním fóru, že bude nadále podporovat starší generace svých grafických karet a bude je i prodávat (zřejmě dokud bude mít skladové zásoby). Nebude však pokračovat v další generaci karet RTX.

Zároveň se prý nezdá, že by EVGA hodlala začít spolupracovat s jinými výrobci grafických čipů, např. Intelem či AMD.

EVGA patřila k největším výrobcům grafických karet s čipy Nvidia a v Severní Americe měla 40% podíl na trhu, jak uvádí ve své zprávě Jon Peddie. Podle PC Gameru pak tvořily grafické karty 80 % všech prodejů EVGA.

Budoucí plány jsou zřejmě soustředit se na zbytek portfolia (EVGA vyrábí například počítačové zdroje, základní desky nebo chladiče), zároveň však EVGA nemá plány na expanzi do dalších oblastí – nedočkáme se tedy nových typů produktů.

Osud zaměstnanců grafické divize společnosti zatím není jasný.

Summa summarum: bohužel se zdá, že příznivci značky budou muset pořídit své příští grafické karty od jiných výrobců. Více novinek o hardwaru naleznete zde.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.