Evil Dead The Game – přímý zásah

Evil Dead: The Game: Ruby konečně přichází

25. 1. 2023
 

Evil Dead: The Game je brutální titul, který byl konečně vydán v květnu loňského roku pro platformu Epic Games Store. Tento projekt nám přinesla společnost Saber Interactive, kterou můžete znát díky jejím dalším hříčkám, jako je Quake Champions či World War Z.

Co je Evil Dead: The Game

Pokud jste tento titul ještě neviděli, pokusím se vám ho stručně představit. Jedná se o kooperativní hru pro více hráčů, ve které se ujmete role několika postav ze stejnojmenného filmu nebo seriálu. Můžete hrát za Pabla, Ashe, Henryho nebo Kelly. Ve skupině přeživších budete hrát s dalšími třemi postavami. Vaším úkolem je nejprve najít tři stránky mapy, po jejich přečtení se dostanete k roztržené stránce Necronomiconu a poté ke Kandarské dýce. Po získání dýky budete muset porazit temné síly, které střeží samotný Necronomicon. Pokud se rozhodnete přejít na temnou stranu, bude na vás, abyste zmařili pokusy lidí získat knihu zpět. Pro více informací si můžete přečíst naši recenzi.

Ruby přichází!

Na oficiálním účtu hry na Twitteru se objevila informace, že 2. února letošního roku bude na soupisku přeživších přidána dlouho očekávaná Ruby. Zprávu doprovází krátké video a popisek: „Sama bývalá Temná, je přirozenou vůdkyní, která stále dokáže využívat své zlé schopnosti k pohlcování duší svých nepřátel, aby získala jedinečné výhody.“ Soudě podle použitého slova „vůdce“ to vypadá, že se zařadí mezi Annie Knowbyovou, Lorda Arthura a Ashe Williamse ze seriálu.

Jediné, co mě trochu zaráží, je její kategorie. Ti, kdo seriál znají, vědí, že Ruby byla zpočátku antagonistkou, protože patřila k temným a byla také autorkou nechvalně proslulé knihy mrtvých, tzv. Necronomiconu Ex-Mortis. Proto mě překvapilo, že ji vývojáři umístili mezi přeživší, a ne na stranu démonů, kam svým způsobem patří. Je sice pravda, že ve druhé sérii Ash a Ruby spolupracují, aby zastavili ještě větší zlo, než je ona sama, nicméně ve třetí je opět na opačné straně.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.