Fortnite Chapter 4 – úvodka

Fortnite: Charlie Wen je novým CCO společnosti Epic Games

12. 9. 2023
Zdroj náhledu: Fortnite

Fortnite je nejznámější battle royale hra s akčním stylem bojů a věčným stavěním. I když jste tuto proslulou střílečku od společnosti Epic Games dosud nehráli, pravděpodobně víte, jaký dopad měl na herní průmysl. Ať už se nám to líbí, nebo ne, Fortnite výrazně ovlivnil herní průmysl a do jisté míry způsobil revoluci v žánru battle royale a nastavil nové standardy pro online hry pro více hráčů. Od svého vydání si získal obrovskou fanouškovskou základnu a miliony hráčů po celém světě. Úspěch tohoto titulu vedl nejen ke zvýšení konkurence v žánru battle royale, ale navíc ovlivnil i další značky projektů, aby si osvojily podobné mechaniky a vizuální styly.

Donald Mustard, jeden z vývojářů hry, nedávno opustil pozici kreativního ředitele ve společnosti Epic Games. Jeho nový provozní ředitel byl již odhalen a není jím nikdo jiný než Charlie Wen. Wen je velmi úspěšnou osobou v herním a zábavním průmyslu. Jako designér postav pro společnost Marvel vytvořil některé z nejznámějších superhrdinů marvelovského univerza.

Díky své práci na postavách, jako je Kratos ze hry God of War, a díky svému vedení na pozici spoluzakladatele a vedoucího vizuálního vývoje ve společnosti Marvel si upevnil pověst vizionářského umělce. Kromě toho Wenovy zkušenosti coby vývojáře ve společnosti Riot Games, která stojí za populární hrou League of Legends (Akali, Jinx, Vi a Thresh), dokládají jeho know-how v oblasti vývoje a designu her. Na základě takto působivých zkušeností je Wen dobře připraven převzít roli kreativního ředitele ve společnosti Epic Games.

Donald Mustard, dřívější autor hry Fortnite a hlavní kreativec společnosti Epic Games, za sebou zanechává významné dědictví. Pod Mustardovým vedením se Fortnite stal jednou z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších her na světě. Podílel se na utváření jedinečných mechanik titulu, jako je například funkce stavění, která se stala charakteristickým znakem gamesy. K úspěchu značky přispěla i Mustardova kreativní vize a schopnost navázat kontakt s komunitou. Jeho odchod může být hořkosladký, ale otevírá vzrušující možnosti pro budoucnost Fortnite pod vedením Charlieho Wena.

Od navrhování postav, jako je Kratos, až po pomoc při vytváření pohlcujících světů, Wen dělal opravdu všechno. Jako filmový výtvarník pracoval na některých z nejikoničtějších superhrdinských filmů vůbec, od Avengers po Thora. Ve svém tweetu Wen představuje svou novou pozici v Epicu tím, že se podělil o to, jak je nadšený, že může začít nové dobrodružství jako provozní ředitel týmu. V neuvěřitelně pozitivním oznámení popisuje, jak je všem vděčný.

S nástupem Charlieho Wena do vedení Epic Games na pozici kreativního ředitele mohou hráči v budoucnu očekávat zajímavé změny. Vzhledem k Wenově minulosti designéra postav a jeho zkušenostem s vytvářením pohlcujících světů je pravděpodobné, že do hry přinese nové a inovativní designy hrdinů a vizuálně úžasné scenérie. Wenovy odborné znalosti v oblasti vývoje her a jeho práce na předchozích projektech navíc naznačují, že by mohl představit nové herní mechaniky nebo prvky, které zlepší celkový zážitek ze hry. Přestože konkrétní podrobnosti zatím nebyly zveřejněny, budoucnost Fortnite pod Wenovým vedením je nepochybně slibná.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.