Full Service – úvodka

Full Service – je libo šťastný konec?

5. 4. 2021
Zdroj náhledu: fullservicegame.com
Upozornění, tato hra se řadí mezi yaoi, tedy obsahuje sexuální scény mezi mužskými postavami.

V dnešní hektické společnosti lidé neustále někam spěchají a tvrdě pracují bez toho, aniž by si dopřávali dostatečný odpočinek. Jednoho dne už to vaše těla neustojí a vypoví službu. Nejlepším lékem na takový stav je relaxační koupel nebo řádná masáž, kdy ulevíte nejen svým bolavým svalům, ale i duši. Představte si, že se před vás postaví několik řádně vyrýsovaných a polonahých sexy masérů, z nichž si můžete vybírat, co jen hrdlo ráčí. Představa je to více než lákavá, pokud jste ovšem v roli dívky. Bohužel vás zklamu, protože tomu je právě naopak. Full Service je titul pojednávající o vztazích mezi mužskými postavami a jejich sexuálním životě.

Samí nasvalení krasavci

Jak už samotný název naznačuje, celá zápletka se točí okolo Full Service lázní. Hlavní hrdina Tomoki Nakamota je workoholik, který si jednoho dne uvědomí, že potřebuje ve svém životě trochu toho vzrušení, aby aspoň na chvíli vypadl z několikaletého zajetého stereotypu. Když je pozván k návštěvě lázní na kraji města, otevřou se mu tak rázem dveře netušených možností a jeho normální život se konečně stává více vzrušujícím.

S otevřenou náručí na něj čeká hned několik svalnatých masérů připravených udělat vše, co je v jejich silách, pro uvolnění nadbytečného stresu svého zákazníka. Tyto lázně se nejmenují Full Service jen tak pro nic za nic, nabízejí totiž doslova „úplný“ servis. Tomoki ovšem netuší, co je to masáž se šťastným koncem, která je v nabídce jak největší hit, a tak je na žhavých zaměstnancích, aby mu to názorně předvedli. Celá hra je už poté o rozvíjení vztahů s jednotlivými muži, a že jich máte na výběr docela dost. Postav je tu široká paleta osobností a s žádnou z nich se rozhodně nudit nebudete. Každý má své osobité kouzlo a svůj jedinečný životní příběh.

Kovit

Kovit je specialista na thajské masáže. Je velmi optimistický a jeho rudé vlasy už naznačují, že bude velmi vášnivý milovník postelových hrátek. Nebere si žádné servítky a co na srdci… tedy v kalhotách, to na jazyku. Sám sebe prezentuje jako obrovského milovníka sexu, své sexuální partnery už dávno přestal počítat a nejednou se vám stane, že od něj dostanete nabídku být jeho „sexuální kamarád“. Na druhou stranu je velice obětavý a pro úspěch lázní a bezpečí přátel udělá úplně cokoliv – vážně úplně cokoliv.

Sota

Sota pracuje je zaměstnán pouze na částečný úvazek, protože je stále ještě studentem. Tento malý veselý mladík se specializuje na shiatsu masáže, při kterých se také využívají akupunkturní jehlice. Sota by v budoucnu chtěl být úspěšný businessman, aby vydělal spoustu peněz a měl co nejvíce pohodlný život. I tak je to velký dříč, věčně optimistický a hyperaktivní mladík se slušnou výbavou vzhledem k jeho věku.

Remi

Remi pracuje nejen jako masér, ale i jako profesionální model. Jeho fotografie jsou v různých časopisech a hraje také v reklamách. Jeho specializací jsou švédské masáže, které se provádějí přes ručník, aby se tak zvýšila tělesná teplota klienta pro lepší uvolnění svalů. Sám Remi je lehce stydlivý, i když musí fotit akty a klientům poskytovat šťastný konec. Velmi dbá na svůj vzhled a na aktuální módu.

Rald

Rald je Tomokiho šéf v bance, ve které pracuje, ale po večerech občas odhodí oblek a pomáhá se lidem uvolnit díky jeho speciální masáži hlubokých tkání. Ta je velmi intenzivní a Rald je tak trochu sadista. Je to dědic zámožné rodiny vlastnící samotnou banku, a tak je relativně dost zazobaný. Musím poznamenat, že jeho dějová linka byla z mého pohledu ta nejlepší.

Lenga, Oki a Okan

Dalšími postavami, kterým ovšem nebyl dán takový prostor, jsou Lenga, specializující se na akupresuru, a dvojčata Oki a Okan zaměřující se na balijské masáže. Jako dvojčata také nabízejí i speciální služby, které jinde nezažijete. Některé postavy dostávají více příběhového prostoru a jiné na scénu přicházejí až později. Je citelně poznat velký rozdíl mezi čtyřmi hlavními aktéry a těmi, co v průběhu děje teprve poznáte. Dvojčata a Lenga vstupují do děje o mnoho později, kvůli čemuž s nimi nemůžete strávit více času, lépe je poznat a rozvinout tak plně jejich příběh.

Jak už jsem zmiňovala dříve, se všemi maséry můžete jít na rande, svádět je, dát jim dárek a celkově je poznávat více do hloubky… ehm, mimoto i jejich charakter. Vesměs všichni mají nějaké své problémy, jsou si nejistí či postrádají sebevědomí, a na vás tak bude jim pomoci v těžkých situacích. Nebojte se, žádný skutek nezůstane bez odměny. Hrou celkově je protkáno spoustu sexuálních scén, které se odvíjejí od toho, s jakým mužem zrovna máte romanci. V druhé polovině hry už není ani potřeba nejprve absolvovat masáž, abyste mohli mít styk. Jednoduše zajdete do zkušební kabinky obchodního domu, za roh do úzké uličky či do sauny, kde si to můžete rozdávat bez jakéhokoliv omezení.

Budou se vám zapalovat lýtka

Dějové linky jsou ne u všech stejně obsáhlé. Přijde mi, že tvůrci dali více prostoru romancím s Raldem a Kovitem, jejichž příběhy jsou skvělé. Bohužel randění se Sotou, Remim, dvojčaty či Lengou už vás tolik neuspokojí, a je to škoda. Všechny postavy jsou doslova znázorňovány jako profesionální kulturisté, kterým by jejich tělo záviděl kdejaký muž. Jejich vyrýsované bříško, pevný hrudník a nafouklé bicepsy můžete prakticky vidět i přes jejich oblečení a celkové zobrazení jako mladých, hubených a zkrátka krásných mužů v největším rozkvětu dospívání rozbuší srdce nejedné fanynce… nebo fandovi. Tvůrci zkrátka moc dobře věděli, kdo je jejich cílová skupina, a podle toho také vypadají jako ideál většiny dívek.

Samotné sexuální akty jsou kresebně velmi propracované, že bych se možná ani nezlobila, kdyby byly méně detailní. Ovšem nejsou animované, ostatně tak jako nic v celém titulu, takže musíte popustit uzdu své fantazii a lehce si domýšlet další detaily. Musím také pochválit to, že žádný akt není stejný. I když se rozhodnete na další průchod randit s jinou postavou, nikdy nespatříte stejné sexuální polohy či praktiky. V tomto si tvůrci dali obzvláště záležet a každý masér má tedy vlastní sérii několika sexuálních scén, které se neopakují u jiných.

U propracovaných scén to končí

Celou hru doprovází nenásilná hudba v pozadí a japonský dabing, kterého tu ovšem zrovna moc není, což mě trochu zamrzelo. Neustále tak dokola posloucháte ty stejné fráze, což by ještě tolik nevadilo, ale hůře na tom je dabing souloží. Každý aktér nahrál pár vzdechů, které se opakují stále dokola, a po třech scénách už vás to spíše odrazuje, než aby to navodilo chlípné myšlenky. V tomto ohledu je škoda, že na této stránce hry vývojáři nezapracovali trochu více a nedali dabingu větší prostor.

Hratelnost je sama o sobě velmi jednoduchá a v jistých místech až nudná. Prožíváte jeden den za druhým, a ve všední dny chodíte pracovat do banky. Během toho vás čeká minihra, kterou sice můžete přeskočit, ale tím si vyděláte o dost méně, než kdybyste ji absolvovali. Minihra není špatná, ale jelikož se opakuje každý den, začne vám rychle lézt krkem. Opět škoda, že se zde neobjevuje více variací a možností. Peníze využijete pouze na nákup dárků pro větší šance, že zaskórujete. Odpoledne ve volném čase zajdete dle vaší volby za postavou, která je zrovna poblíž k dispozici, a prohodíte s ní pár slov nebo si jdete odpočinout domů. Každý pátek navštívíte lázně a necháte se uspokojit svalnatým hřebcem. Víkendy jsou většinou ve znamení dalšího rande a takto pořád dokola.

Full Service neoslní, ale ani neurazí

Aby to nebyl až takový stereotyp, občas vás čekají akce jako hromadná návštěva festivalu, výlet na pláž nebo pomoc s organizací tematického dne v lázních. Ze začátku jsem byla trochu skeptická, protože dny ubíhaly jeden za druhým a já se ne a ne dočkat nějaké změny. Až od druhé poloviny hry přišla konečně vytoužený zlom a věci se začaly dávat do pohybu. Musíte proto vytrvat, protože začátek je poměrně nudný.

Full Service jsem si na jednu stranu maličkato užila, ale na tu druhou jsem hodně trpěla. Samozřejmě je hra postavena na sexuálních scénách, které jsou zpracovány dobře, co se vizuální stránky týče, ale vývojáři jako by zapomněli na zbytek hry. Pokud si máte vybrat z hlavních postav, s kým z nich chcete začít romanci, měli by všichni dostat stejně propracovanou dějovou linku, což zde bohužel neplatí.

Klady
 • grafika a hudba
 • prokreslené a rozmanité charaktery
 • sexuální scény jsou propracované a pokaždé jiné
Zápory
 • pouze jedna minihra, která velmi brzy omrzí
 • dabing by si zasloužil více propracovat
 • ne všechny hlavní postavy dostávají stejný prostor
 • začátek hry má pomalý náběh
Platforma PC
 • Datum vydání 16.03.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.