Goose Goose Duck – úvodka

Goose Goose Duck válcuje Among Us

6. 1. 2023
Zdroj náhledu: Gaggle Studios

Kváká to, zabíjí to a nosí to ulítlé kostýmky… co je to? Přece free-to-play klon populárního Among Us se jménem Goose Goose Duck, kterému se podařilo dostát přísloví „žák překonal svého učiteleׅ“. Hra Goose Goose Duck se totiž během posledního měsíce dokázala vyhoupnout mezi vůbec ty nejoblíbenější a nejhranější hry na Steamu. Dokonce předčila i Among Us v počtu souběžných hráčů, a to rovnou o více než sto tisíc. V jednu chvíli tento titul hrálo přesně 563 677 hráčů, na což servery nebyly absolutně připravené. Vývojáři před několika dny oznámili, že tak obrovský zájem nikdy nečekali, a proto došlo k jistým problémům, když servery takový nápor neunesly.

Zvyšující se počty této silně sociální hry začaly raketově stoupat k nebesům díky streamu korejské hvězdy K-pop scény pod přezdívkou V, vlastním jménem Kim Tche-hjong, který společně s dalším členem kapely BTS živě hrál právě Goose Goose Duck. Úspěch hry by se tak dal primárně přiřadit hráčům z Číny a Koreje.

Není divu, že si hra Goose Goose Duck vysloužila takovou popularitu. Oproti Among Us nabízí více herních režimů i rolí, ale především se jedná o free-to-play záležitost. Pouze čas však ukáže, zda si husy dokážou udržet příliv nových fanoušků, nebo se vše vrátí do starých kolejí. Od zmiňovaného streamu uběhlo už poměrně dost času, ale laťka aktivních hráčů prozatím nevypadá, že by nějak výrazně klesala.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.