Warframe intro

Warframe se dočkal crosssplaye

6. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Masově oblíbená multiplayerová akce Warframe se po dlouhém čekání konečně dočkala crossplaye. Díky tomu mohou hráči na PC, Xboxu, PlayStationu a Nintendu Switch hrát společně. Tato funkce byla oznámena již loni v červenci a jednalo se o velmi očekávanou novinku.

Zdroj: IGDB.com

„Warframe bude vždycky hra, kterou si nejlépe zahrajete a užijete s přáteli, a proto je pro nás spuštění Cross Platform Play tak neuvěřitelným okamžikem. Společně s našimi partnery jsme zbořili zdi, které našim hráčům bránily zažít vzrušení z Warframe jako jedna sjednocená komunita.“ – Sheldon Carter, provozní ředitel společnosti Digital Extremes.

Pokud tedy toužíte konečně si zahrát s kamarády v rámci crossplaye, stačí přejít do hlavní nabídky a v možnostech tuto funkci povolit. Jakmile to uděláte, zobrazí se vám ve hře vedle hráčů ikona jejich platformy. V zásadě platí, že pokud vedle někoho uvidíte logo PlayStation, Xbox nebo Nintendo, hraje z dané platformy.  

V rámci funkce crossplay můžete napříč platformami chatovat, přidávat se do družstev a používat veřejný matchmaking. Ke vzájemné komunikaci však budete muset používat Discord či jiný komunikační program. Funkce VoIP chatu totiž nejsou v současné době k dispozici a budou přidány později. Co se týče postupu napříč platformami, ten zatím ve hře není a měl by být taktéž přidán v budoucnu.

Zdroj: techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.