Haven Park - Cover

Haven Park – pomozte Flintovi obnovit tábořiště!

14. 11. 2021
Zdroj náhledu: Fabien Weibel

Kdysi se stará slepičí dáma starala o chod kempů na celém ostrově. Dnes už jí na to kolena nestačí, a tak předává pomyslné žezlo „domovníka” svému vnukovi, mladému kuřátku Flintovi. Pomůžete mu obnovit chod všech tábořišť a postarat se o potřeby návštěvníků v Haven Park?

Zdroj: Fabien Weibel

První krůčky

Po milém rozhovoru je na čase babičku opustit a vydat se na cestu k prvnímu kempu. Cestou je možné sbírat různé suroviny, které se hodí na jednotlivé rekonstrukce. Kromě klasických surovin, jako dřevo a kov, lze také najít houby či látku. Nesmí chybět ani mince. Opravit přitom nepotřebují pouze ona tábořiště, ale také osvětlení celého ostrova, jeho ukazatele a v neposlední řadě oplocení. Po sesbírání pár kousků základních surovin se objevuje první místo, kde se dříve scházeli u táboráku zvířecí táborníci.

Některé části nesmí chybět

Táborák a stany nesmí nepochybně chybět v žádném kempu. A to je také prvním úkolem mladého Flinta. Sehnat suroviny na výrobu místa pro ohřátí a na spaní je vcelku jednoduché a rychlé. O něco těžší, ne však o moc, je sehnat potřebné suroviny na výrobu stánků s různými typy jídel, věcí určených k zábavě a dekorací. Táborníci jsou ovšem velmi trpěliví, a tak si na teplou večeři či studenou zmrzlinu jsou schopni počkat celé dny. Horší už to je s nově příchozími. Ti totiž do kempu nepřijdou, dokud nebude zcela postaráno o předešlé z nich. Na zvážení každého z nás poté je, zda se nejdřív plně věnovat jednomu tábořišti a k ostatním si najít cestu až při plně funkčním prvním, anebo se rovnou pustit do obnovy více kempů a opravovat je všechny postupně společně.

Zdroj: Fabien Weibel

S penězi jde všechno lépe

Kromě zmíněných stánků s pokrmy lze do tábořišť pořídit také tržiště, ve kterém lze za peníze pořídit potřebné materiály a naopak. Kromě sbírání zlatých mincí různě po celém ostrově je lze také získat ze stánků s jídlem. Táborníci totiž rádi utrácejí, a tak se vyplatí jednou za čas dojít vybrat kasu každého z nich. A to ještě není vše. Aby se každý z táborníků cítil dobře, je potřeba s nimi mluvit. Občas se najde takový, který vám nabídne zajímavý úkol, za nějž je schopen zaplatit. Další zase pobízí k sázce za peníze, jejímž úkolem je uhádnout zapeklitou hádanku. Pro přiblížení lze na zemi sebrat po jednom kusu zlaťáku. Za jednu sázku ovšem nabízí jeden z táborníků takových mincí rovnou sto. Za získané peníze lze pak nakoupit potřebné suroviny a postup hrou jde mnohem lépe a rychleji.

Vývoj v Haven Park stále pokračuje

Není tomu dlouho a před letošním Halloweenem, tedy pouze dva a půl měsíce po vydání, hra dostala první rozšiřující update. Ten přináší možnost podívat se do starého dolu, který byl do té doby uzavřený. Nové důlní prostředí nabízí kromě nových úkolů také možnost získat nový druh dekorace, krystaly. Zatímco průchod celou hrou je poměrně jednoduchý, v nově otevřeném dole už je potřeba trochu zapojit mozkové závity. Přestože původně tvůrci smýšleli nechat hráče pro nalezení cesty zpět na povrch projít celým dolem, po necelém týdnu byli nuceni do menu přidat tlačítko, kterým se na povrch lze dostat ihned. Může za to právě obtížnost hádanek v dole, u kterých se hráči často zasekávali a nevěděli, jak dál. Při úspěšném nalezení cesty z dolu zpět na povrch vás pak čeká malá odměna. Jedno je však jasné. Nových bezplatných rozšíření se ještě pár dočkáme a už teď se máme na co těšit.

Zdroj: Fabien Weibel

Obnovou kempů to nekončí

Je libo rychlejší cestování po ostrově? I to je totiž jedna z výhod, kterou dostanete po obnově všech kempů a zrekonstruování celého ostrova. V takovém případě nastane splnění hlavního úkolu, zbývá zde ovšem fůra vedlejších. Ty sice šly splnit během plnění toho hlavního, ale s největší pravděpodobností nebudete mít všechny. Je tedy čas odehrát s táborníky hru na schovávanou, přinést jim potřebné zboží a odpovědět na záludnou otázku, kde se nachází žlutý koráb. Až teprve po splnění všech vedlejších úkolů nastane bod, kdy už není dalších možností. Tedy až na předělávání jednotlivých kempů. To lze po celou hrací dobu. Jak už je ovšem nastíněno v odstavci výše, vývoj stále není u konce, a tak se dalších rozšíření dočkáme co by dup.

Procházet barevným ostrovem s mladým kuřetem je pohlazení po duši. Vypněte na pár hodin stres s Haven Park a pomozte mu vydat se v babiččiných stopách.


Recenzi pro Gaming Professors napsal Kocour.

Klady
 • příjemná grafika a hudba
 • milé prostředí a postavy
 • množství vedlejších úkolů
Zápory
 • obnova všech kempů vyžaduje vždy stejný postup, stává se postupně repetitivní
Platforma PC
 • Datum vydání 05.08.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.