Historický film s Janem Žižkou vypadá spíše jako středověké fantasy

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Bioscop

Projekt pod režisérem Petrem Jáklem Jan Žižka se představil v prvním traileru. Na IGN vyrukoval s názvem Medieval (Středověk) a s naprosto geniálním popisem filmu: „Inspirováno skutečným příběhem Jana Žižky, jednoho z největších válečníků historie.“ Film bohužel skutečně vypadá spíše jako středověké fantasy než kvalitně zpracovaný historický film. Nicméně s tím se mělo už od počátku počítat, je točený totiž i pro americké publikum.

V hlavních rolích se představí Ben Foster (Jan Žižka), Michael Caine (lord Boreš) nebo Til Schweiger (Jindřich z Rožmberka). Mezinárodní obsazení doplní známí čeští herci jako Karel Roden, Jan Budař nebo Marek Vašut. Ve filmu se objeví i olympijský vítěz Roman Šebrle, herní designér Daniel Vávra nebo zpěvák Ben Cristovao.

Od začátku si tak asi přiznejme, že historických přesností se ve snímku nejspíš nedočkáme. Nicméně podívat se do českých zemí, kde mezi sebou bojují bratři Zikmund a Václav IV. o císařský trůn a magnáti v čele s Jindřichem z Rožmberka si rozebírají česká území, nabízí velice slibnou podívanou.

Do toho všeho se tam samozřejmě objeví známý vůdce husitů Jan Žižka (o němž má být celý film), který se postaví nejdříve pouze lordu z Rožmberka a později se z něj stane jeden z největších revolucionářů českých dějin. Film jde do kin už 8. 9. letošního roku, což je po všech těch patáliích, které snímek provázely, snad ta nejlepší zpráva.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn