Jan Žižka

Historický film s Janem Žižkou vypadá spíše jako středověké fantasy

7. 5. 2022
Zdroj náhledu: Bioscop

Projekt pod režisérem Petrem Jáklem Jan Žižka se představil v prvním traileru. Na IGN vyrukoval s názvem Medieval (Středověk) a s naprosto geniálním popisem filmu: „Inspirováno skutečným příběhem Jana Žižky, jednoho z největších válečníků historie.“ Film bohužel skutečně vypadá spíše jako středověké fantasy než kvalitně zpracovaný historický film. Nicméně s tím se mělo už od počátku počítat, je točený totiž i pro americké publikum.

V hlavních rolích se představí Ben Foster (Jan Žižka), Michael Caine (lord Boreš) nebo Til Schweiger (Jindřich z Rožmberka). Mezinárodní obsazení doplní známí čeští herci jako Karel Roden, Jan Budař nebo Marek Vašut. Ve filmu se objeví i olympijský vítěz Roman Šebrle, herní designér Daniel Vávra nebo zpěvák Ben Cristovao.

Od začátku si tak asi přiznejme, že historických přesností se ve snímku nejspíš nedočkáme. Nicméně podívat se do českých zemí, kde mezi sebou bojují bratři Zikmund a Václav IV. o císařský trůn a magnáti v čele s Jindřichem z Rožmberka si rozebírají česká území, nabízí velice slibnou podívanou.

Do toho všeho se tam samozřejmě objeví známý vůdce husitů Jan Žižka (o němž má být celý film), který se postaví nejdříve pouze lordu z Rožmberka a později se z něj stane jeden z největších revolucionářů českých dějin. Film jde do kin už 8. 9. letošního roku, což je po všech těch patáliích, které snímek provázely, snad ta nejlepší zpráva.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.