Hollow Knight Silksong - logo

Hollow Knight: Silksong šije novinky!

19. 4. 2024
Zdroj náhledu: Team Cherry

Moje poslední hraná metroidvania byl Prince of Persia: The Lost Crown, který překvapil tím, že ho Ubisoft vlastně nepokazil poté, co jsem si mohl zahrát tu skvělou tragédii Skull and Bones. Ale to jsem trošku odbočil. Vypadá to, že pokračování Hollow Knight: Silksong od Team Cherry se zase vrací na menu. Pokračování sice mělo vyjít už loni, ale odklad se dostavil a jelikož jsme v době odkladů všeho, vlastně to ani moc nepřekvapilo. Důležité je, že už můžeme oslavit páté výročí od oznámení hry. Pokud si to spočítáme, první díl vyšel v roce 2017, druhý měl vyjít loni, tak to vesele vidím na rok 2025, ale to jsem možná trošku moc pesimistický.

Bohužel ale dodnes nemáme ani jedno oznámení, jak na tom celá hra vlastně je, ačkoliv se konečně možná blýsklo na lepší časy, protože jsou tu určité náznaky, že přeci jen duha není tak hrozně daleko. U databází na ratingových komisích napříč světem, jsou totiž zmínky o hře, což znamená, že by vydání nemuselo být tak úplně daleko. Jeden z posledních zaznamenaných ratingů byl ze začátku letošního dubna v Austrálii, v němž je označení PG, což znamená, že tam bude nějaká adolescentní hranice. Plus tu máme ještě ten aprílový vtip, který nikomu nikdy neodpustím.

Co si v závěru tedy z toho všeho můžeme vzít? Vlastně jen to, že se kolem Hollow Knight: Silksong něco děje, ale co, to nevíme. Nicméně počin by měl vyjít na PC skrze Humble Bundle, GOG a Steam, dále na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch, bude také dostupný v Game Passu. To je tak vše, co víme, a dojmy jsou vzdálené. Tahle nádherná 2D dobrodružná ušívárna totiž mně a spoustě hráčů nedá spát a skutečně by to chtělo už nějaké to menší oznámení a ne se pídit po každé informaci jak profesionální amatérský detektiv.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.