Horizon Forbidden West - náhled novinky

Horizon Forbidden West zažívá na PC vlažný start

24. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Tento týden dorazila na počítače další exkluzivita z konzole Playstation, a to konkrétně Horizon Forbidden West, pokračování úspěšné hry Horizon Zero Dawn, jejíž PC verze vyšla v roce 2020. Ačkoliv si novinka od studia Guerilla Games a Nixxes Software od hráčů odnáší pozitivní recenze, což se nedá říci například o novém Dragon's Dogma 2, nejedná se prozatím o takový úspěch, jako tomu bylo v případě prvního dílu.

Horizon Forbidden West dosáhl v den vydání jen 25 000 souběžných hráčů, zatímco u Horizon Zero Dawn byl vrchol něco kolem 56 000 hráčů naráz. V době psaní tohoto článku se situace o něco zlepšila a titul si v jednu chvíli spustilo přibližně 40 000 hráčů. Doufejme, že se toto číslo bude nadále zvyšovat, jelikož jde bohužel jen o jednu z mála AAA her, zvláště na PC, které letos můžeme považovat za úspěšné, i když jde o dva roky starý exkluzivní titul pro Playstation

Důvodem, proč Horizon Forbidden West zažívá vlažnější start, může být fakt, že se jedná již o několikátý port pro PC, zatímco Horizon Zero Dawn byla jednou z prvních her, které se z Playstationu dostaly na počítače. Dalším důvodem může být také vydání Dragon's Dogma 2, které sice je mnoha hráči kvůli technické stránce a přítomnosti mikrotransakcí kritizováno, ovšem v době psaní článku hraje novinku od Capcomu nějakých 218 000 hráčů. Datum vydání tak bylo pro Horizon Forbidden West nastaveno docela nešťastně a mnoho hráčů zřejmě raději upřednostnilo zmíněnou novinku od Capcomu. Kromě Horizon Forbidden West dorazí letos na počítače také Ghost of Tsushima.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.