Last Year – mám tě!

Hororovka Last Year hlásí návrat na Steam

10. 5. 2023
Zdroj náhledu: Undaunted Games

Kooperativní asymetrický horor Last Year se po velice úspěšné kampani na Kickstarteru zdárně probojoval distribucí přes Discord v roce 2018 až do vydání na Steamu o rok později. Za svou poměrně krátkou existenci si titul získal relativně slušnou fanouškovskou základnu, zřejmě díky podobnostem s Dead by Daylight, Left 4 Dead či Friday the 13th: The Game. Ke konci roku 2021 však došlo k bankrotu kanadského vývojářského týmu Elastic Games a v důsledku toho hra nebyla dostupná na žádné z platforem. Dlouhé mlčení prolomil až tweet začátkem letošního dubna o tom, že hra našla nového vývojáře a hodlá velký comeback, který se uskutečnil s příchodem května. Last Year nyní spadá pod studio Undaunted Games a na Steamu je již trvale k dispozici jako free-to-play titul.

Ve hře se jakožto skupinka pěti přeživších studentů z East Side High musíte postavit zabijákovi při útěku ze strašidelné střední školy a klíčovým návodem k přežití je spolupracovat. Přeživší mají své jedinečné schopnosti a musí plnit řadu úkolů pro bezpečné opuštění budovy nejlépe v jednom kuse. Oproti tomu zabijáci, mající podobu různých typicky hororových archetypů, po objektu rozmisťují smrtící pasti a disponují speciálním dovednostmi pro to, aby studentům v útěku zabránili. Dejte si však pozor, i lovná zvěř se může stát lovcem.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.