Magic The Gathering – Sigarda

Na Steam zavítá Saints Row i Magic: The Gathering Arena

9. 5. 2023
Zdroj náhledu: Wizards of the Coast

Pomyslná válka mezi platformami Steam a Epic Games Store i nadále neutichá a každá k získání fanoušků přistupuje trochu jiným způsobem. Zatímco Epic sází na bezplatnou rozdavačnost her, Steam naopak využívá dobře zajetých kolejí v pořádání častých slevových akcí a herních festivalů, díky čemuž dosud nebyl sesazen ze svého trůnu. Epic Games Store proto zvolil další taktiku, a to roční exkluzivitu. Mnoho her jste si tak v den vydání museli zahrát právě na Epicu. Jakmile však čas vyprší, hry se ve velké většině případů ihned objevují v databázi Steamu, stejně tak jako se tomu děje právě teď u dvou známých titulů.

Prvním z nich je Saints Row, které vyšlo ke konci srpna minulého roku. Dle stránky SteamDB fanoušci zaznamenali, že i tato gangsterská akce se na Steamu dříve či později přece jen ukáže. Project Athena byl teprve nedávno přejmenován na Saints Row. Podle běžné doby, co si Epic Games Store platí exkluzivity, by Saints Row mohlo dorazit tento srpen či snad ještě dříve. Přesné datum je prozatím neznámo.

Druhý zářez si připisuje sběratelská karetní hra Magic: The Gathering Arena, která se po čtyřech letech od spuštění betaverze také podívá na Steam. Titul byl na PC doteď dostupný pouze skrze Epic Games Store, ale už nyní má svou vlastní kartu i na Steamu s datem vydání 23. května 2023. Je velká šance, že titul Magic: The Gathering Arena bude rovnou hratelný na Steam Decku.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.