Podhoubí – česká verze

Houbaři, těšte se! Chystá se strategická deskovka o houbách

22. 10. 2023
Zdroj náhledu: Tlama Games

Země česká, zaslíbená houbařům. Na to, jak oblíbený je u nás sběr hub, tak deskových her o nich zase tolik na trhu není. Nebo alespoň těch dobrých ne. První vlaštovkou byl až Houbařův ráj, který vydal MindOK. Příští rok pak na naše stoly vtrhne Podhoubí, strategická hra na houby, kterou se do češtiny chystá lokalizovat vydavatelství TLAMA games

Jde o celkem odvážný krok, hra měla teprve nedávno úspěšnou crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter a ještě tak není „hotová“. Původním vydavatelem Podhoubí (v originále Mycelia) je nové studio Split Stone Games, pro kterého jde o první deskoherní počin. Majitel studia, J. J. Neville je zároveň autorem i ilustrátorem Podhoubí. Hra je určena pro 1–4 hráče od 10 let a na jednu herní partii byste si měli vyhradit 40–90 minut.

Podhoubí je taktická hra, ve které soupeříte o prostor a zdroje pro vlastní růst. Ve hře budete procházet celým životním cyklem hub, od jejich růstu, který vám přinese body, přes spórování, díky kterému rozšíříte své podhoubí, až po jejich rozklad, za který se vám zpřístupní speciální akce. Ve hře bude vysoká míra interakce, jelikož můžete přímo útočit na své spoluhráče a ničit tím jejich podhoubí, případně jim krást výtrusy. V každé partii vás navíc čeká jiný herní plán, který budete při hře rozrůstat pomocí trojúhelníkových dílků reprezentujících různá prostředí a živiny. 

Ve hře je více než 69 karet hub ilustrovaných v botanickém stylu. Nutno přiznat, že nejsem mykolog, ale vzhledem k tomu, že autor pochází z Velké Británie, je možné, že ne všechny houby budou známé z našich podmínek. Dle dostupných fotografií ale budou vypadat nádherně. 

Her s tématem přírody není nikdy dost. 

Zdroj: Tlama Games

Zdroj: Split Stone Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.