Hrabivci - desková hra

Hrabivci vám umožní stát se veverkou sbírající zásoby na zimu

4. 6. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Ach, mít tak možnost spát zimním spánkem! Na pár měsíců v roce vypnout a konečně si pořádně odpočinout! Musí to být krásné. A zároveň trochu děsivé. Ne každý živočich totiž zvládne opravdu celou dobu spát. Někteří si před zimou potřebují udělat pořádné zásoby jídla, aby jím mohli doplňovat energii. Vy si to budete moci již zanedlouho vyzkoušet v deskové hře Hrabivci, jejíž českou lokalizaci právě připravuje vydavatelství TLAMA games

Hrabivce pod originálním názvem Squeaky vydalo studio GateOnGames. Titul patří do jejich série, z níž vydavatelství TLAMA games již v minulosti lokalizovalo Foxy a v současnosti chystá i Ptáčky. Tak jako ostatní tituly série, také tento vytvořil David Spada (Tabannusi: Builders of Ur) a za roztomilými ilustracemi stál Stefano Tartarotti. Do série patří i titul Alpaca, jehož autorem je však Christian Giove. Hrabivci jsou určeni pro 2–5 hráčů od 7 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat přibližně 30–45 minut. 

Půjde o hru rodinnou, s velkým důrazem na paměť hráčů. Vaším cílem totiž bude udělat si ty nejlepší zásoby na zimu. V každém kole tak budete sbírat všechny karty jednoho druhu potravy, jež se zrovna budou nacházet na desce parku. Karty si můžete nechat a přidat do své sbírky nebo je směnit za žalud. Během herní partie si musíte pamatovat, co za karty jste již shrábli. Na konci hry totiž za každý druh potravy získáte body. Pokud jej však budete mít málo nebo naopak příliš mnoho, body ztratíte. Přehánět to nesmíte ani s roztomilými plastovými žaludy. Každý z nich vám totiž zvyšuje množství všech druhů potravy, a mohou tak vašemu skóre velmi ublížit.

Hrabivci by na naše herní stoly měli doputovat v září. Že by šlo o další hit nadcházejících Vánoc?

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.