ptáci 2 - logo

Ptáčci budou karetní zábavou pro všechny (amatérské) ornitology 

22. 4. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Jee, tamhle na stromě sedí červenka! A podívej, tam se právě snaží vydolovat datel z kmene žížalu! Viděl jsi tu sovu? Já ji vůbec neslyšela přilétat! Volně žijící ptáci jsou zajímavá stvoření a leckdo jejich pozorováním tráví celé hodiny. Tedy až na holuby, ti mají kvůli svojí agresivní okupaci městských ploch přece jen velký škraloup. Ale i je si užijeme v deskové hře Ptáčci, jejíž českou lokalizaci v současnosti chystá vydavatelství TLAMA games.

Ptáčci (v originále Birdie) jsou malou karetní hrou od menšího italského studia GateOnGames. To vydává sérii her s roztomilými chundelatými zvířátky na obálkách, jejichž hlavním mechanismem je paměť. Jednou z nich jsou právě i Ptáčci. Vydavatelství TLAMA games se studiem GateOnGames již v minulosti spolupracovalo na lokalizaci titulu Foxy. Autorem Ptáčků je David Spada, který kromě série „paměťovek“ od GateOnGames spolupracoval i na titulu Tabannusi: Builders of Ur. Za úžasně roztomilou vizuální stránkou Ptáčků stojí dvorní ilustrátor GateOnGames Stefano Tartarotti. Ptáčci jsou určení pro 2–4 hráčů od 8 let a jednu partii byste měli zvládnout přibližně za 30 minut. 

Stejně jako ostatní hry série, i Ptáčci jsou rodinnou hrou, která je zaměřena především na paměť hráčů. Během dvou kol se v ní budete snažit nasbírat co nejhodnotnější sady stejných ptáků ve stejném ročním období. Trik je v tom, že se nikdy nemůžete podívat na bodovací karty, které jste si před sebe vyložili. Sada stejných elementů se vám pak počítá jen tehdy, pokud jste karty s nimi vyložili do své bodovací hromádky za sebou a pokud jste již v minulém kole sadu s tímto konkrétním elementem nebodovali. Jednoduchá premisa hry je ozvláštněna tím, že na konci kol můžete spouštět speciální schopnosti ptáčků, které jste si nechali v ruce, a tím, že některé karty budete bodovat přímo z ruky, jiné ze stolu. Titul by tak měl být překvapivě taktickým zážitkem, a navíc nabízí i pokročilou variantu pro zkušené hráče. 

Na poměry vydavatelství TLAMA games Ptáčci přiletí za dlouho. Obvykle totiž oznamují chystané hry s dvouměsíčním předstihem, Ptáčci by se však na naše herní stoly měli dostat „až“ v září. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.