Palworld – tak sladcí!

I Viva la Dirt League si utahuje z Palworld a Pokémonů

4. 2. 2024
Zdroj náhledu: Pocketpair

Poslední týdny se nemluví v herním světě snad o ničem jiném než o hře Palworld. Je to vykrádačka Pokémonů, nebo ne? Oblíbení youtubeři a tvůrci videí z Viva la Dirt League na to mají svůj jasný názor. On totiž tento akční titul nezpomaluje v růstu a každý den má více a více hráčů, nehledě na situaci. O tuto záležitost se už začala zajímat i známá The Pokémon Company, která si určité podobnosti mezi příšerkami ve hře a svými milovanými Pokémony všimla.

Možná k tomu pomohl také mod, v němž se z Pals (jak se tvorečkům říká) právě Pokémoni stali. Nic to ale nemění na tom, jak obrovská podobnost mezi příšerkami vážně je. Tvůrci z Viva la Dirt League velice jasně poukazují na podobnosti, přičemž parodují jak Pals, tak Pokémony. Není se čemu divit, hry jsou jako dvě strany jedné mince.

A pokud si nyní říkáte, kdo je to vlastně Viva la Dirt League, tak se jedná o skupinu přátel herců, kteří parodují kancelářský život, zázemí techstoru a především nedostatky většiny RPG či fantasy her. Dělají to tak moc dobře, že každý rok jim roste počet sledujících o milióny, a mohou si tak brát na paškál více a více témat. Už to od nich schytal Zaklínač, Dark Souls nebo milované Dungeons and Dragons. V jednom ze svých nejnovějších videí tak alespoň ukázali, jak moc rychle se dokáží přizpůsobit trendům a udělat si legraci zase z něčeho nového. Jen nyní tentokrát uhodili skutečně hřebíček na hlavičku.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.