Palworld – do boje!

The Pokemon Company už jde po Palworldu

26. 1. 2024
Zdroj náhledu: PocketPair

Jestli něco poslední dobou hýbe světovou herní scénou, je to akční survival Palworld. Tvůrci z PocketPair prodali více než osm milionů kopií, což je naprostý masakr. A ten princip? Sbíráte tajemná stvoření jménem Pals, která necháváte stavět, bojovat, farmařit, pracovat v továrnách a bůh ví co ještě, včetně možnosti je sníst. Už jsem dokonce slyšel i velmi hanlivé přirovnání, že jsou to Pokémoni převedení do otrockého světa.

A možná to je i ten hlavní problém. Příšerky Palworld vypadají jako milovaní Pokémoni alias Pocket Monsters. K těm vlastní práva The Pokemon Company a ta skutečně pár dní trpělivě vydržela čekat, co to ten Palworld vlastně je, než včera večer vydala prohlášení: „Obdrželi jsme mnoho dotazů týkajících se hry jiné společnosti vydané v lednu 2024. Neudělili jsme žádné povolení k použití duševního vlastnictví nebo majetku Pokémonů v této hře. Máme v úmyslu prošetřit a přijmout vhodná opatření k řešení jakýchkoli činů, které porušují práva duševního vlastnictví související s Pokémony…“

Můžete si všimnout, že Palworld v tomto vyjádření ani není zmíněn. Nicméně je všem nejspíš jasné, o jakou hru se jedná. Už existuje i mód, kde místo Pals jsou viditelní Pokémoni a tato kontroverze musela upozornit snad všechny, že tato hra existuje a že je ohrožené duševní vlastnictví Pokémonů. Oni totiž samotní Pokémoni jsou prakticky skoro nemodovatelní, dokonce ani na slavném NexusMods na ně moc úprav neseženete. Proč? Protože Nintendo si nic líbit nenechá a strach by z něj už mělo začít mít studio PocketPair.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.