Inventions: Evolution of Ideas - dřevěné figurky

Inventions: Evolution of Ideas bude dalším titulem od Vitala Lacerdy 

2. 4. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Pokud bych dostala za úkol vytvořit pomyslný Mount Rushmore autorů moderních deskových her, rozhodně by na něm nechyběl obličej Vitala Lacerdy. Tento portugalský sympaťák posledních několik let tvoří jedny z vůbec nejkomplexnějších euroher, jejichž mechanismy vždy perfektně pasují do tématu hry. A pokud bych měla sestavit žebříček svých nejoblíbenějších témat, vývoj lidstva by rozhodně byl na jedné ze tří výherních příček. Jistě si tedy dovedete představit, že když vydavatelství TLAMA games oznámilo chystanou lokalizaci nejnovějšího Vitalova titulu Inventions: Evolution of Ideas, moje radost byla opravdu velká. 

Hry Vitala Lacerdy mají několik společných jmenovatelů, přičemž Inventions: Evolution of Ideas nebude žádnou výjimkou. I ona je totiž výsledkem spolupráce Vitala Lacerdy s brilantním ilustrátorem a grafickým designérem Ianem O’Toolem a také s vydavatelstvím Eagle-Gryphon Games. Díky tomu bude mít Inventions: Evolution of Ideas vymazlenou produkční stránku plnou velice srozumitelné ikonografie, nádherných ilustrací a toho nejtvrdšího a vícevrstvého kartonu. Samozřejmostí je i velká krabice s funkčním insertem, která bude vrásky tvořit jen zarytým zastáncům boxíkové skříně Kallax. A tak jako jiné Vitalovy hry (Weather Machine, Kanban EV, The Gallerist, Vinhos Deluxe, Lisboa, Escape Plan nebo On Mars), i tato je určena pro až 4 hráče od 14 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat přibližně 60–150 minut. 

Vaším cílem bude vytvořit tu nejlepší strategii a získat co nejvíce vynalézavých bodů. Za tímto účelem budete získávat koncepty, myšlenky a nápady reprezentované kartami. Z těch se pokusíte vytvořit vynálezy a sdílet je se světem i společnostmi vašich protihráčů. Pro výhru bude vaše společnost muset na konci hry být tou nejsilnější a nejefektivnější. 

Vydavatelství TLAMA games hru nabízí včetně všech bonusů odemknutých v rámci crowdfundingové kampaně na platformě Kickstarter. A pro opravdové srdcaře jsou nachystány i samolepky podepsané autorem. Inventions: Evolution of Ideas by na naše herní stoly měla dorazit v průběhu května. Taky už se nemůžete dočkat?

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.