Nejocekavanejsi tituly - duben APRIL

Nejočekávanější tituly chystané na duben (APRÍL)

1. 4. 2024
 

Hody, hody, doprovody, já jsem malý hráč, propařím i celé noci, přes den jsem velký spáč. Pomlázky do rukou a vzhůru na koledu. Moderní hospodyňka pro pírko dnes asi už neskočí, ale místo čokoládové či lihové výslužky třeba přispěje na nějakou novinku tohoto měsíce. Duben sice bude prozatím ten nejméně plodný měsíc, alespoň nám naše peněženky poděkují.

Portal 3    

3. dubna / PC, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii

GLaDOS je zpět! Po tolika letech čekání, modliteb, obětování všemožným bohům i proseb se nad námi společnost Valve slitovala a rozhodla se porušit své prokletí trojek. Na scénu vstupuje Portal 3, který vám zamotá hlavy tak jako nikdy. Protože od vydání posledního dílu uplynulo neskutečných třináct let, logická střílečka se mírně přizpůsobila požadavkům moderních hráčů. Temné chodby Aperture Science zahalil nebezpečný plyn a na dlouhou dobu odstřihnul prostory laboratoře od zbytku světa. Po nějaké době dovnitř vstupuje jednotka rychlého nasazení, aby veškerý výzkum a jeho záznamy zničila. GLaDOS s nimi však má jiné plány a testovací místnosti již dlouho zely prázdnotou.

Stray 2    

12. dubna / PlayStation 2

Příběh ztracené kočičky v temném světě obývaném roboty z dílny BlueTwelve Studio mezi hráčskou komunitou zarezonoval skutečně silně. Po necelých dvou letech se vývojáři vytasili s pokračováním, které by hráče opět mělo zavést na další zajímavé putování po čtyřech tlapkách. Tentokrát bychom se měli dostat na povrch a blíže prozkoumat okolí. Všichni milovníci chlupatých šelem mohou jásat, protože možnost si kočičku upravit dle vámi preferovaného vzhledu je mechanika, po níž toužili snad všichni. Stray 2 tak nastupuje po úspěchu svého předchůdce na scénu a snad nabídne stejně tak dobrodružný zážitek, ne-li lepší.

The Witcher 4: The Last Hunt    

18. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Jak už všichni víme, hlavním hrdinou nebude zaklínač Geralt, jenž po svém finálním dobrodružství v Toussaintu pomalu, ale jistě ukončuje svou loveckou kariéru popíjením vína a válením si svých zaklínačských šunek. On si to zaslouží. O čem tak asi titul bude? CD Projekt Blue se konečně vyjádřil! Nyní se v příběhu budeme soustředit na Eskela, jemuž se podařilo spojit se s přeživšími zaklínači školy mantikory a získat všechny potřebné znalosti na další zkoušky trav. Zatímco to totiž vypadalo, že v Severních královstvích i Nilfgaardu budou monstra brzy vyhlazena nadobro a vědmáci nebudou třeba, zbytek světa má svá úskalí. Ono totiž v Zerrikánii či dalekém Ofieru těch bestií zůstalo ještě mnoho, a kdo jiný si s nimi dokáže poradit než tito urputní mutanti? Alespoň to říkala moje máma.

Papers, Please: Glory to New Arstotzka    

20. dubna / PC, Android, iOS

Fanoušci se konečně dočkali a Lucas Pope přináší pokračování svého byrokratického simulátoru, v němž hrají hlavní roli socialističtí pohraničníci. Tentokrát se však posuneme o třicet let dopředu, do roku 2012, kdy to s Arstotzkou nevypadá vůbec dobře. Zatýkání na hranici a teroristické útoky se dávno nedějí, nadšení z budoucnosti a strach ze státu vystřídala apatie. Zdá se ale, že režim už také mele z posledního a brzy by se mohlo schylovat ke změně… Možná vám zápletka bude připadat povědomá; hra na nás ostatně místy pomrkává, jestli vám to nepřipomíná cosi z doby nedávné minulosti. Připravte si proto svá úřednická razítka a balíček kapesníků, čeká nás zase pohnutý příběh v té nejluxusnější barevné grafice.

Hlípa se vrací    

31. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Trend remasterů či remaků starých klasik se nevyhýbá ani domácí tvorbě. Remake první Mafie jsme si mohli zahrát už na podzim roku 2020, vylepšený první díl adventurní série Polda vyšel na Steamu teprve před pár dny a na samém konci dubna se dočkáme i návratu legendární Hlípy. Původní hru, kterou lze charakterizovat jako logickou adventuru, vyvinul v roce 1989 mladý programátor Karel Šuhajda pro československý počítač PMD-85. Později ji portoval na Sharp MZ-800 (jeden z mála zahraničních počítačů v československé maloobchodní síti) a výkonnější Atari ST. Ač má Hlípa pověst nejlepší české videohry pro osmibitové počítače, téměř čtvrtstoletí o ní nebylo slyšet. Pokračování v moderní grafice s požehnáním původního autora nakonec vytvořil čtyřčlenný indie tým Golden Square. Hlípa se vrací je zatím plánována jen pro PC, ale v případě prodejního úspěchu vývojáři slibují i vydání na všechny současné konzole.

Dále také vychází:    

Diabetes simulator / 1. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

I Forgot To Flush / 3. dubna / Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Game Pass

Dark Shadows / 3. dubna / VR, Android, iOS

Hatred 2: Electric Boogaloo / 5. dubna / PC

The Sims 6 / 8. dubna / Nintendo Switch

Godzilla R.T. / 15. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

South Park: Asses of Fire / 15. dubna / Android, iOS

i hate it here / 17. dubna / PC, Android, iOS

Final Fantasy LXIX / 23. dubna / PlayStation 5

Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie: The Remake of the Official Game of the Movie / 27. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, PS Vita, Xbox Series X/S 

Half-Life 2: Episode Three / 29. dubna / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Assassin’s Creed: Prague / 30. dubna / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Všem přejeme příjemného apríla!

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.