Funko Pop

Italská tvůrkyně vytváří vlastní originální figurky Funko Pop

25. 4. 2024
Zdroj náhledu: Igdb.com

Víte jak se občas říká „zlaté české ručičky“? Tak na to v našem dnešním článku zapomeňte. Když jsem včera brouzdal internetem, narazil jsem na italskou tvůrkyni jménem Clary Lavinia, jejíž dílo mě naprosto uhranulo. Vytváří totiž vlastní figurky Funko Pop různých postav i legové postavičky, doplňky pro cosplay nebo dioramata. A proč mě to tolik uhranulo? Protože jsem velký fanoušek Zaklínače a právě její tvorba Eskela nebo Priscilly mě zaujala natolik, že o nich musím napsat alespoň malinkatý článek, abyste se mohli jejími díly pokochat též.

Mě osobně totiž vždycky tito tvůrci uhranou, protože když se tento druh fanouškovství dělá s láskou, asi není co nic víc ani chtít. Ostatně, nedávno jsme psali i o tvůrci legových figurek zaklínače, a že ten jich má. Clary Lavinia ale toto umění povýšila skrz Funko Popky, a jak si sami můžete všimnout, Eskel, Lambert, Ciri, Marigold, Priscilla nebo Geralt ve vaně mají prostě své jednoduché a krásné kouzlo.

O to víc mě překvapilo, když jsem se jí dotázal, jak vlastně tyto Funko Pop postavičky vyrábí. :„Pro své první pokusy jsem používala lehkou modelínu, nyní používám Apoxie sculpt (pozn. autora, tvarovací hmotu). Na malování používám akrylové barvy. Nejlepší jsou barvy od Greenstuffworld. Objevila jsem je loni a od té doby používám jenom je. Obvykle si koupím již existující Funko a pak na něm pracuji, přetvářím ho v to, co chci/potřebuji.“ Já jsem si osobně myslel na první pohled, že je autorka modeluje ve 3D tiskárně a následně maluje. Jak jsem se já hlupák brašovská mýlil. Očividně si ale vášeň pro koníček vždycky najde svou cestu. Pokochejte se tak některými její díly, a kdo ví, třeba vás to bude motivovat k vaší vlastní tvorbě. A pokud něco takového už máte, neváhejte se tím pochlubit!

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.