Krycí jména výzvy - připoj se

Je libo online ochutnávka Krycích jmen?

21. 12. 2023
 

Krycí jména jsou fenomén. Asociační párty hra, kterou vytvořil legendární český autor Vlaada Chvátil pro Czech Games Edition, se brzy po svém vydání stala jednou z celosvětově nejúspěšnějších deskových her. A také posbírala mnoho ocenění, včetně historicky prvního, a prozatím jediného, českého vítězství prestižní Spiel des Jahres. Krycí jména byly přeloženy do 45 jazyků a celkem se jich prodalo více než 14 milionů kopií, což je číslo, o kterém se i velmi úspěšným hrám může jen zdát. Vznikly verze s obrázky místo slov, kooperativní varianta, i mnoho verzí využívajících známé licence, jako jsou Marvel nebo Disney. U nás Krycí jména vychází pod záštitou vydavatelství MindOK. A ačkoliv se zatím nikomu nepodařilo Krycí jména překonat, stále inspirují další a další autory, aby se pokusili vytvořit něco podobného. 

V roce 2020 se Krycí jména dočkaly online verze a přesně před rokem byla pro český trh uvolněna i velice úspěšná placená mobilní aplikace. Nyní studio Czech Games Edition přišlo s novou webovou hrou, Krycí jména: Výzvy. V té si hráči mohou každý den vyzkoušet tři různé výzvy (a jednu bonusovou). V každé se před hráčem objeví mřížka šestnácti slov, z nichž některé byly spojeny jednoslovnou nápovědou. Hráči musí určit, které ze slov měl původní tvůrce dané výzvy při tvorbě nápovědy na mysli. Webová aplikace je zcela zdarma, bez reklam a díky rychlé hratelnosti má potenciál stát se vysoce návykovou každodenní zábavou na pár minut. Ačkoliv není nutné nic instalovat ani se někde registrovat, webová aplikace po ukončení výzvy ukazuje, jak dobře jste si mezi všemi hráči v ten den vedli, a umožňuje vám výsledek jednoduše sdílet na všech možných sociálních sítích. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.