Game of Thrones

Jon Snow bude mít vlastní seriál aneb nalezli jsme nekonečnou dojnou krávu

21. 6. 2022
Zdroj náhledu: HBO Max

House of the Dragon už zná svou premiéru, hlavní postavy a příběh. Ten by měl být více než věrný knižní předloze od spisovatele G. R. R. Martina, který šestý díl ságy Písně ledu a ohně pravděpodobně nikdy nedopíše. HBO se však rozhodlo, že pokud máte pořádnou krávu, je více než nutné, aby byla pořádně podojena, protože si to fanoušci zaslouží. A co je hlavní, zapomenou tak na poslední sérii Hry o trůny.

Lorem Nyní se objevila informace, že má vzniknout spin-off legendárního seriálu Hra o trůny, ve kterém si opět hlavní roli střihne herec Kit Harington jako Jon Snow neboli Aegon Targaryen, jediný skutečný vládce Sedmi království, která už neexistují (protože jich je šest a Sever). Pokud si dobře pamatujete, během poslední série se s Tormundem chytli za ruce a po porážce Nočního krále a smrti Daenerys se vydali na sever za Zeď, kde se nějak počítalo s happy endem této postavy.

Zatím se ale můžeme pouze domýšlet, o čem by měl jeho příběh být. Knihami se inspirovat nemůže, nejsou zpracované, bude se tak jednat pravděpodobně o čistě produkční počin. Nebudeme si nic nalhávat, bylo by super, kdyby se Jon Snow vrátil do Západozemí, řekl Sanse, že ho nezajímá, a Branovi, že jako jediný pravý král Sedmi království chce trůn pro sebe.

Projektů má být ale daleko více

Nejedná se ale o první projekt, který by měl franšízu rozšířit. V produkci by měly být především prequely ke Hře o trůny. Údajně je ve výrobě příběh Dunka a Egga, který by měl rozebrat knihu Rytíř Sedmi království. Ostatně na tento projekt má opět sám George Martin dohlížet, aby se vyhnul všem případným problémům.

Další seriál, který by měl vzniknout je 9 Voyages (9 Plaveb), který by měl pojednávat o rodu Velaryonů, tedy jediném rodu, kromě Targaryenů, který přežil pád slavné Valyrie. Tam by měl být hlavní postavou Corlys Velaryon známý jako Mořský had. Ten proplul všechna místa včetně Pentosu, Lysu, Tyroše, Myru nebo zemí Yi Ti či Leng.

Stále se také mluví o seriálu 10 000 Ships (10 000 Lodí), který by měl rozebrat příběh princezny Nymerie a přeživších Rhoynarů, kteří se přesunuli z Essosu do Dorne po porážce od Valyrie a jejích draků. Svět George Martina je bohatý, navíc je kvalitně sepsaný a existuje skoro neomezené množství materiálu, ze kterého mohou scenáristé čerpat. Doufejme tak, že House of Dragon nebude propadák, opět nás to všechny navnadí a my se budeme těšit na nějaké to další pokračování.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.