Iron Harvest intro

Svět 1920+ Jakuba Rozalskiho

20. 6. 2022
 

Desková hra Scythe a videohra Iron Harvest jsou obě inspirované světem 1920+ od polského umělce Jakuba Rozalskiho. Tyto dvě hry spolu příběhově sice nesouvisí, ale obě sdílí stejné zasazení a postavy. Válčíte v nich v Evropě na počátku 20. století, kde se mocnosti přetahují o nadvládu nad alternativní verzí starého kontinentu za pomocí steampunkových strojů, později známých jako mechové.

Nikola Tesla tyto stroje vytvořil s ideou pozvednout zemědělství i průmysl a zároveň poskytnout lidem více volného času. Později však byly tyto stroje používány především pro válečné cíle jednotlivých národů. Jak Nikola Tesla nesl, že jeho výtvory přináší obrovskou zkázu, a co se s ním dělo dál, se dozvíte v deskové hře Scythe, konkrétně v příběhovém rozšíření Vzestup Fenrise.

Desková hra Scythe od Stonemaier Games u nás vyšla pod taktovkou Albi. Jedná se o ekonomicko-válečnou strategickou hru pro 1–5 hráčů, ve které se ujmete role vůdce jednoho z pěti národů. Každý národ má své jedinečné schopnosti, mechy, hrdinu a startovní pozici na mapě.

Vaším úkolem je obsadit co nejvýhodnější oblasti, čerpat z nich suroviny, stavět budovy, najímat dělníky, produkovat válečné stroje a hlavně získat co největší bohatství a prosperitu pro svoji zemi.

Pod Albi vyšla také rozšíření, jako jsou:Invaze z dálek – první rozšíření ke hře, které zvyšuje maximální počet hráčů z pěti na sedm, jelikož do hry přidává dvě nové frakce – klan Albion a šógunát Togawa.

Titáni nebes – poté, co se otevřely dveře Továrny, kapitalistického města v Evropě, kde Nikola Tesla vytvářel své stroje, se našlo nespočet nových výtvorů. Jedním z nich jsou stroje, které umožňovaly leteckou dopravu – párou poháněné obrovské vzducholodě. Tento prvek do hry přináší nové strategické možnosti.

Nová setkání – malé rozšíření, které do hry přináší nové eventy, na něž mohou hráči narazit.

Vzestup Fenrise – největší rozšíření, které do hry přidává příběhovou kampaň a několik dalších modulů, jako například možnost hraní v kooperaci proti hře samotné. Toto rozšíření je kompatibilní se všemi ostatními.

Základní hru a rozšíření je možné zakoupit jako celek Scythe – Legendary Box.

Ke hře vyšel i nespočet doplňků, jako jsou modulární herní plány (upravitelné mapy konfliktu), herní playmaty, kovové mince a inserty.

Hru si můžete přijít zahrát do herny Albi, stačí se přidat do facebookové skupiny Hry nás baví, kde najdete veškeré další informace. Hraní se pořádá pravidelně každý čtvrtek od 18:00.


Článek pro Gaming Professors napsal Marek Vejborný.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.