Diablo Immortal vydělalo za dva týdny 24 milionů dolarů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Nová free-to-play hra Diablo Immortal si po dvou týdnech připsala velký úspěch. Vývojářské studio Blizzard Entertainment totiž za tuto dobu dokázalo na titulu vydělat již 24 milionů dolarů, ovšem za jakou cenu?
Musíme si férově říci, že Diablo Immortal nebylo ve všech ohledech úplně dobře přijato. Kvůli loot boxům bylo jeho vydání zakázáno v Nizozemsku a Belgii, a obecně přítomnost mikrotransakcí vyvolala u hráčů velkou vlnu nevole. Dokonce situace zašla až tak daleko, že se fanoušci báli o způsob zpracování budoucího čtvrtého dílu, načež Blizzard slíbil, že Diablo 4 nebude žádným způsobem monetizováno.
Zdá se ale, že nic z toho nezabránilo tomu, aby Diablo Immortal dokázalo za 14 dní vydělat 24,3 milionů dolarů. Celkový počet stažení se pohybuje kolem osmi milionů, a to do celkového počtu není započítaná PC verze a její beta.

Blizzard Entertainment však slaví úspěchy i na jiných frontách. Třeba Hearthstone dokázal za poslední měsíc vydělat přibližně 5 milionů dolarů. A co vy, už jste si nové Diablo Immortal vyzkoušeli? Jak se vám líbí?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn