Diablo Immortal - náhledovka

Diablo Immortal vydělalo za dva týdny 24 milionů dolarů

19. 6. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Nová free-to-play hra Diablo Immortal si po dvou týdnech připsala velký úspěch. Vývojářské studio Blizzard Entertainment totiž za tuto dobu dokázalo na titulu vydělat již 24 milionů dolarů, ovšem za jakou cenu?

Musíme si férově říci, že Diablo Immortal nebylo ve všech ohledech úplně dobře přijato. Kvůli loot boxům bylo jeho vydání zakázáno v Nizozemsku a Belgii, a obecně přítomnost mikrotransakcí vyvolala u hráčů velkou vlnu nevole. Dokonce situace zašla až tak daleko, že se fanoušci báli o způsob zpracování budoucího čtvrtého dílu, načež Blizzard slíbil, že Diablo 4 nebude žádným způsobem monetizováno.

Zdá se ale, že nic z toho nezabránilo tomu, aby Diablo Immortal dokázalo za 14 dní vydělat 24,3 milionů dolarů. Celkový počet stažení se pohybuje kolem osmi milionů, a to do celkového počtu není započítaná PC verze a její beta.

Blizzard Entertainment však slaví úspěchy i na jiných frontách. Třeba Hearthstone dokázal za poslední měsíc vydělat přibližně 5 milionů dolarů. A co vy, už jste si nové Diablo Immortal vyzkoušeli? Jak se vám líbí?

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.