Game Access - teaser

Koncerty na letošním Game Accessu potěší příznivce Zaklínače a českých her

20. 5. 2024
Zdroj náhledu: GameDev Area

Pořadatelé vývojářské konference Game Access přinášejí do Brna dvojitou nadílku videoherní hudby. Kompilaci soundtracků z českých her pod názvem Czech Games Live Orchestra představí 1. června Filharmonie Brno. O den na to se mohou fanoušci série Zaklínač tešit na polskou kapelu Percival Schuttenbach a její show Wild Hunt Live.

Díky iniciativě Game Access proběhla v ČR už řada koncertů herní hudby. Ve spolupráci s Filharmonií Brno to bylo třeba několik koncertů hudby série Mafia a také z populárního středověkého RPG Kingdom Come: Deliverance. Organizátoři rovněž zaznamenali úspěch s Frankem Klepackim, autorem soundtracků z legendární série Command & Conquer, a kapelou Tiberian Sons. Nyní, pod novou širší značkou GDA. Events, organizátoři po 5 letech opět navazují spolupráci s polskou kapelou Percival Schuttenbach.

Skladby od Percivalu dobře zná každý fanoušek historické folkové hudby, fantasy a především série Zaklínač od Andrzeje Sapkowského. Členové kapely se totiž jako skladatelé podíleli na hře Zaklínač 3: Divoký Hon, jedné z nejprodávanějších videoher vůbec, a tak jejich tvorbu, stejně jako hru, dodnes oceňují miliony fanoušků po celém světě. Písně jako Sargon (Silver for Monsters), Lazare (Steel for humans) nebo Drink Up, There’s More! jsou stálicemi jak ve středověkých hospodách a na larpech i historických akcích, tak v komunitách hráčů.

Právě na tento skvělý úspěch odkazuje show Wild Hunt Live. Fanoušci si budou moct vychutnat živé a originální provedení zaklínačské hudby od Percivalu, za tónů tradičních nástrojů a mocných vokálů. Koncert bude doprovázet vizuální projekce momentů ze samotné hry ve spojení se světelnou show. V neposlední řadě se návštěvníci mohou těšit na vystoupení tanečnic v roli divokých polednic, které krásně doplní a znásobí temnou a magickou atmosféru světa Zaklínače.

Ještě o den dřív ovšem na fanoušky herní hudby čeká nový projekt z dílny GDA.Events –Czech Games Live Orchestra. Na akci uslyší výběr z těch nejlepších soundtracků, jaké se kdy v českých hrách objevily to navíc ve velkolepém orchestrálním provedení.

Chybět samozřejmě nebude série Mafia, která na začátku tisíciletí laťku české herní hudby bez pochyby nastavila do filmových výšin. Dále zazní skladby z nedávno vydaného RTS Last Train Home. Silného příběhu inspirovaného návratem československých legionářů z Ruska zmítaného občanskou válkou. Atmosféru temné a surrealistické verze lesů jižní Moravy návštěvníkům představí hudba z psychologické hororové adventury Someday You'll Return. A v neposlední řadě se můžeme těšit na suitu skladeb z populární série vojenských simulátorů

Arma a pocítit napětí i nebezpečí společně s vojáky na obrazovce. Tento pestrý zážitek návštěvníkům zprostředkuje Filharmonie Brno pod taktovkou Chuheie Iwasakiho. Orchestrální koncert bude rovněž doprovázet projekce klíčových momentů z daných her.

Koncert Czech Games Live Orchestra proběhne v sobotu 01. 06. 2024, koncert Wild Hunt Live pak v neděli 02. 06 .2024. Místem konání bude v obou případech brněnské výstaviště. Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.

Zdroj: TZ

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.